2011.05.11. 18:42

Nem tudta elhalasztani a bajnokavatást a Rákóczi Fehérváron

Történelmének első bajnoki aranyérmét szerezte meg a Videoton a Rákóczi elleni győzelmével. A Kaposvárnak nincs miért szégyenkeznie a mérkőzés láttán.

Temesvári Iván

Videoton - Kaposvári Rákóczi FC 1-0 (3-1)
Székesfehérvár, Sóstói-stadion, 7000 néző. V.: Tomasz Musial (lengyel).

0. perc: Meglehetősen barátságos a hangulat a lelátókon, egyelőre még nyoma sincs az esetleges bajnokavatási ünneplésnek, pedig a fehérvári klub most először lenne bajnok a klub történetében. Közel sincs telt ház a Sóstói stadionban.

I. FÉLIDŐ

1. perc: Máris akcióban került az egykori kaposváriakból álló fehérvári ékpár, Nikolics és Alves majdnem gólhelyzetet alakított ki 40 másodperc elteltével.

4. perc: Elek átadása után Nikolics tekert középről 24 méterről a kapu irányába.

6. perc: Alves, Elek és Nikolics volt a labda útja, a fehérvári csatár fejelése előtt Zsók tisztázott. A kaposvári védő a földön maradt, majd rövid pihenő után folytatta a átékot.

9. perc: Nagyon bekezdett a hazai csapat, gyakorlatilag folyamatos nyomás alatt van a kaposváriak térfele.

11. perc: Sándor tűzte rá 28-30 méterről, Kovács könnyedén hárította a lövést.

12. perc: Pavlovics lopott labdát és Pericset indította, a kaposvári csatár 14 méteres lövését hárítani tudta a fehérvári kapus. Óriási gólhelyzet volt.

18. perc: Alves cipelte be a kaposvári 16-oson belülre a labdát egy bedobás után, átadása után Nikolics lőtt fordulatból a kapu mellé.

21. perc: A Videoton ívelhette a mérkőzés első szögletét, a kaposvári tisztázás után Gosztonyi tekeréséről egy hajszállal maradt le a kapu előtt Vasziljevics.

25. perc: Szép támadásépítés után Balázs tűzte kapura a labdát 25 méterről. A megpattanó lövést Bozsovics szedte fel.

28. perc: Újabb Videoton szöglet, Vasziljevics fejesét Kovács szedte össze a gólvonal előtt.

31. perc: Alves, majd Nikolics keltett komoly zavart a kaposvári védelemben, Vasziljevics elcsúszott gólhelyzetben, majd szabálytalankodott, hogy hozzáférjen a labdához. A játékvezető lefújta a faultot, hiába lőtt Gosztonyi közben a kapuba.

34. perc: 1-0!
Gosztony fejelt a jobb oldalról Gujics mellett középre, Nikolics átcselezte magát egy védőn és 15 méterről a kapu jobb oldalába lőtte a labdát.

38. perc: Alves indította Gosztonyit egy hosszú passzal, Gosztonyi ívelését Vasziljevics fejelte kapu mellé.

41. perc: Lipták szöglet utáni fejesét karolta fel Kovács kapus.

44. perc: Nikolics vilant, Alves középre adott, most egy fehérvári sem érkezett a tökéletes helyzetre. Fieszta-hangulata lelátókon, egy perc hosszabbítás.

45+1. perc: Az első kaposvári szöglet után Pedro emelt kapura, Bozsovics könnyedén húzta le a labdát. Vége az első félidőnek.

II. FÉLIDŐ

47. perc: A Videoton kezdte a félidőben a játékot, Gosztonyi harcolt ki szögletet Gujicsot megverve, a beívelést kifejelték a védők.

48. perc: Gosztonyi lövését hárította vetődve Kovács.

49. perc: Balázs lőtt szabadrúgásból kapura, a labdát Bozsovics öklözte mezőnybe.

51. perc: Gujicsot Korhut váltotta a Kaposvár csapatában. Gujics nem bírt Gosztonyival.

53. perc: Gosztonyi kapta a mérkőzés első sárga lapját. Pedrót vágta fel a középpályán a Videoton játékosa.

57. perc: Nikolics lőtt 19 méterről kapásból kapura, Kovács dzögletre ütötte a labdát.

58. perc: Mátét váltotta Dzsavad a kaposvári csapatban, a Rákóczinak ez a második cseréje.

64. perc: A második félidő elején jellemző Videoton nyomás enyhülni látszik, a Rákóczi is ki tud szabadulni olykor-olykor a saját térfeléről.

66. perc: Oláh lopott labdát ígéretes helyzetben, de indítását lefülelték, az ismétlésből át akarta emelni Bozsovicsot messziről, a fehérváriak kapusa könnyedén húzta ölbe a labdát.

70. perc: A gólszerő Nikolicsot ünnepelte a közönség, az egykori kaposvárit, a Videoton gószerzőjét Polonkai váltotta.

72. perc: Pavlovics került szinte gólhelyzetbe 10 méterre a kaputól a jobb oldalon, a játékos is meglepődött a lehetőségen, suta lövését könnyen lefülelte egy védő lába.

75. perc: A Rákóczi utolsó cseréjeként Grumics leváltotta Pericset a csatárposzton.

76. perc: 1-1!
A csereként beállt Grumics Okuka beadását fejelte a Videoton kapujába. Grumicsnak ez az első magyar bajnoki gólja.

78. perc: Kettős csere a Videotonnál. Vasziljevicset Szakály, Farkast Lencse váltotta.

80. perc: 2-1!
Polonkai bombázott a kapuba 11 méterről egy beadás után.

82. perc: Elek és Okouka kakaskodott össze az oldalvonalnál, mindketten sárga lapot kaptak.

84. perc: Oláh cselezte magát tisztára a bal oldalon, távoli lövése egy méterrel ment a kapu fölé.

88. perc: 3-1!
A Kaposvár kitámadása után Lencse cselezte magát tisztára, majd önzetlenül Szakálynak tálalt, aki nem hibázott közelről.

90. perc: Oláh hét méterről fordult kapura, Bozsovis szögletre tolta a labdát.

90+4. perc: Gosztonyi könyökölte le Dzsvadot az oldalvonalon kívül, Gosztonyi piros lapot kapott a durva szabálytalanságért.

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, bajnok a Székesfehérvár.

Videoton:
Bozsovics - Lázár, Vaskó, Lipták, Farkas B. (Lencse) - Gosztonyi, Sándor, Elek, Vasziljevics (Szakály) - Nikolics (Polonkai), Alves.
Vezetőedző: Mezey György

Kaposvári Rákóczi FC:
Kovács - Okuka, Petrók, Zsók, Gujics (Korhut) - Máté (Dzsavad), Pedro - Pavlovics, Oláh, Balázs - Perics (Grumics).
Vezetőedző: Sisa Tibor

Gól: Nikolics (34. perc), Grumics (76. perc), Polonkai (80.perc), Szakály (88.perc)
Sárga lap: Pedro (53. perc), Elek (82. perc), Okuka (82. perc)
Piros lap: Gosztonyi (94. perc)