2012.11.08. 07:52

Női kézilabda NB I: egygólos siófoki vereség Váctól

Az eleje és a vége nem sikerült, így a Vác nyerni tudott a Siófokon, igaz a házigazdák Bogdanovic tizennégy góljával alaposan megizzasztották ellenfelüket. Nagy kár, hogy ezért pontot nem adnak.

Siófok KC-Galerius Fürdő – Váci NKSE 30-31 (14-17)

Nehéz meccs várt a siófokiakra, hisz a váciak a legutóbbi fordulóban, az Érd idegenbeli legyőzésével nyomatékosították, hogy – a két Bajnokok Ligája (fő)szereplő Győr és FTC mögött –   övék a harmadik legjobb csapat hazánkban, amely nem is olyan rég még a balatoniaké volt… Gulyás István tanítványaitól az Érd elleni siker nem is volt meglepő, hisz a Győrt is megszorították hazai pályán (26-28).

Ezek után a pontszerzés bravúrnak számított volna siófoki oldalon, ráadásul a két klub hatszor találkozott az élvonalban, a somogyiak eddig csak egyszer nyertek. A legutóbbi bajnokságban, hazai pályán (28-25), igaz abból a keretből csak négyen – Varga Nikolett, Szalai, Német Csilla és Bogdanovic Annamária – voltak most ott a pályán! A váciak elleni legfájóbb vereség is a legutóbbi szezonhoz kötődik, a piros-kéket voltak ugyanis, akik „elvették” a Magyar Kupa bronzérmet a balatoniaktól a Győrben rendezett négyes döntőn Barján Bianka és Klivinyi Kinga hat-hat góljával. Lett volna tehát miért visszavágni…

Az előzetes várakozásnak megfelelően a vendégek kezdtek jobban, a siófokiak két hetes után az első akciógólt a nyolcadik percben szerezték Bogdanovic révén (3-6). A folytatásban is a váciak domináltak, akik Szádvári negyedik találta után már öttel elhúztak (6-11)! Ekkor találtak csak igazán magukra Futaki Hajnalka vezetésével a házigazdák és Szalai és Németh két-két, illetve egy Bogdanovic egy góljával egyre felzárkóztak (11-12).  Közelebb ekkor még jutottak, ugyanis jöttek a hibák, míg a másik oldalon Mayer, Farkas és Szádvári már pontos volt a befejezésnél (11-15).

A fordulás után is folytatódott az üldözőverseny, Kiss Szilárd tanítványai mínusz hatról (15-21) is felálltak, emberhátrányban három gólt szervezve, úgy, hogy Klivinyiék eközben képtelenek voltak erre. Utolérni azonban csak öt perccel a lefújás előtt tudták ellenfelüket Erdősi révén (27-27). Ekkor fájhatott igazán a szurkolóknak a négy kapufa és a kimaradt ziccerek.

Kritikus percek következtek: Kliviniy lőtt szerencsés gólt, míg a másik oldalon Németh támadó szabálytalanságot vétett (27-28). Négy perc volt hátra, amikor Klivinyi megint megvillant, míg a válasz ezúttal is elmaradt, mert Boigdanovics mellé lőtt (27-29). A váciak viszont újfent nem rontottek, igaz nem volt nehéz dolga Tápainak, aki hetesből növelte a különbséget (27-30). Bogdanovic még visszahozta a reményt két perccel a vége előtt, majd Szádvári talált be, majd ötven másodperc volt hátra, amikor Szalai közelebb lopta együttesét. Et az idő azonban csak arra volt elég, hogy Schneider révén még szorosabb eredmény szülessen.