2013.04.05. 18:59

Hiába Hajduch bravúrja, kikapott a Rákóczi Újpesten

Az Újpesten vendégszerepelő Kaposvári Rákóczi FC egygólos vereséget szenvedett az OTP Bank Liga 22. fordulójában.

Klein Péter

A mérkőzés már a kezdősípszó elhangzása előtt bekerült a magyar futball történelemkönyvébe. Ez volt az első olyan NB I-es találkozó, melyen UEFA által kitalált háromlépcsős (megszakítás, felfüggesztés, beszűntetés) gyakorlatot, mely szerint a klubok ezentúl felelőséggel tartoznak szurkolóik viselkedésért, érvénybe léptette az MLSZ.

Az Újpest és a Kaposvár is győzelemmel a háta mögött vágott neki a forduló nyitómérkőzésének. A találkozó első negyed órájában Hajduchnak kétszer is komoly dolga akadt, előbb Balogh, majd Simon lövését kellett hárítania. Mindkét együttes rengeteg hibával, sok pontatlan passzal játszott, de a Kaposvár uralták inkább a mérkőzést, a taktikus futballjukkal. Azonban a vezetést mégis a hazaiak szerezték meg, miután Kabát ívelt közére egy szabadrúgást, mellyel Vasiljevicset találta meg. A szerb labdarúgó pedig öt méterről, háttal a kapunak, sarokkal jutatta a hálóba a labdát, melybe Hajduch csak belekapni tudott. (1–0). Nem törte meg a bekapott gól a somogyiakat, egy perccel félidő vége előtt Pavlovics, egy remek kiugratás után vette be Balajcza kapuját. A találatot viszont tévesen, les címén érvénytelenítette Német Ádám játékvezető.

A második játékrész elején éledezett a Rákóczi, már a saját térfelén letámadták a hazaiakat, több labdát szerezve ezzel. Ennek is köszönhetően fejelhetett Pavlovics, Safarc beadása után, de inkább hazaadásra hasonlított a kísérlete. A következő helyzet a csereként beállt Stanisavljevics előtt adódott, Hajduch viszont parádés védést bemutatva tolta ki a kapu jobb oldalába tartó fejest. Majd Waltner előtt adódott egy óriási helyzet, a volt válogatott támadó senkitől sem zavartava, az öt és feles vonalnál elvetődve bólintott a kapu fölé. Az utolsó percekre nyíltá vált a találkozó, adódtak lehetőségek mindkét oldalon, a legnagyobb azonban Kabát előtt, aki a kapufát találta telibe. Az eredmény azonban már nem változott, így hazai sikerrel ért véget a mérkőzés.

Újpesti TE–Kaposvári Rákóczi FC 1–0 (1–0)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 1500 néző. V.: Németh Á. (Varga Zs., Márkus.).

UTE: Balajcza – Vermes, Szélesi, Chama Antón, Iandoli – Simon K., Balogh B., Kabát, Vasiljevics, Christ (Remili, 71. p.) – Moraes (Stanisavljevics, 58. p.). Megbízott edző: Marc Leliévre.

Rákóczi FC: Hajduch – Okuka, Kovács O., Bank, Jánvári (Vrucina, 75. p.) – Pavlovics (Thiam, 88. p.), Pedro, Horváth T. (Waltner, 68. p.), Safaric, Balázs B. – Oláh. Vezetőedző: Prukner László.

Gólszerző: Vasiljevics (33. p.).
Sárga lap: Safaric (32. p.), Vasiljevics (38. p.), Okuka (70. p.), Oláh (76. p.).

Prukner László: – Nem szabadott volna vesztesen távoznunk. A hazaiaknak csak akkor volt lehetőségünk, mikor a mérkőzés végén kinyíltunk. Bátran jól játszottunk, sok mindent magunknak köszönhetünk, nem szabad ilyen egyéni hibákat elkövetnünk, ha idegenben jobban futballozunk az ellenfelünknél.

Marc Leliévre: – Nem azt a játékot produkáltuk, mint az előző mérkőzésen, de szerencsére megvan a három pont. Lassan, szervezetlenül, pontatlanul játszottunk, a folytatásban nem ezt szeretném látni a pályán.