2017.04.23. 20:24

Veretlen, de már nem százszázalékos tavasszal a Lelle

Az élmezőny tagjai közül szombaton a Nagyatád hazai pályán magabiztosan verte az afrikai légiósai nélkül felálló, ismét csere nélkül játszó Toponárt, a Balatonkeresztúr pedig Magyaregresről hozta el mindhárom pontot. Másnap magabiztosan nyert a Babócsa, míg Karádon gól nélküli döntetlent játszott az éllovas Balatonlelle.

Fenyő Gábor

A 24. forduló eredményei

Nagyatád–Toponár 3–0 (0–0)
Nagyatád. V.: Deák T.
Nagyatád: Vörös Á. –  Szabó P. (Csikós a 66. percben), Kolumbán K., Sallai M., Butor, Kovács K. (Brezovszky a 88. percben), Kis P. (Galamb D. az 58. percben), Dekanics, József G. (Török B. az 58. percben), Richter P. (Tulok a 83. percben), V. Nikolics. Edző: Bérdi József.
Toponár: Bogdán B. – Hornyák, Farkas T., Gelencsér G., Sándor G., Falka, Halász R., Pető T., Ivusza T., Ivusza G., Házi Á. Játékosedző: Ivusza Gábor.
Gólszerzők: Csikós (a 68. percben), V. Nikolics 2 (a 84. és a 86. percben).
Kiállítva: Halász R. (Toponár) a 76. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Nagyatád–Toponár 2–3.

Kaposmérő–Csurgó 2–0 (0–0)
Kaposmérő. V.: Ujlaki.
Kaposmérő: Hegedűs I. – Kovács D., Parti (Földvári a 76. percben), Benke D., Orgyán (Wolf D. a 89. percben), Horváth M. (Cséfalvay a 64. percben), Vető, Takács M., Ferencz M., Tabi, Németh D. Edző: Barna László.
Csurgó: Beke Bence – Tóth K. (Tokai a 85. percben), Beke Bálint, Györgyfalvi (Pákai G. a 60. percben), Bódis G., Markos, Somogyi D., Ruzsics, Tóth Sz., Kovács K., Proszenyák (Tukszár a 65. percben). Edző: Beke Lajos.
Gólszerző: Tabi 2 (a 64. és a 85. percben).
Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposmérő–Csurgó 3–1.

Magyaregres–Balatonkeresztúr 0–3 (0–1)

Mesterlövészek

Az élen állók közül a nagyatádi Nikolics Vukan, a balatonkeresztúri Horváth Milán és a babócsai Tompa István is duplával vette ki részét csapata sikeréből.

Magyaregres. V.: Balikó.
Magyaregres: Buchenauer – Sólyom G., Bencze Sz. (Pallósi a 28. percben), Palkovics, Törzsök M., Simon M., Horváth M., Hermann, Kozári T. (Lukács B. az 55. percben), Németh J., Reszli. Edző: Törzsök Tamás. Játékosedző: Bruncvig Róbert.
Balatonkeresztúr: Babina E. – Olti, Borbély B., Bakos P. (Czink a 87. percben), Horváth M., Gelencsér A., Slezák (Csáki a 67. percben), Kozma M., Horváth D., Börczi (Pálfi a 90. percben), Wolf B. (dr. Keöves a 76. percben). Edző: Keszei Ferenc.
Gólszerzők: Horváth M. 2 (a 33. és a 90. percben), Csáki (a 82. percben).
Kiállítva: Hermann (Magyaregres) a 86. percben, Németh J. (Magyaregres) a 86. percben.
A Balatonkeresztúr ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Babócsa–Balatoni Vasas 3–1 (1–0)
Babócsa, 140 néző. V.: Godina.
Babócsa: Banicz B. – Horváth L. (Pandur a szünetben), Horváth Sz., Keresztes K. (Mózes G. a 69. percben), Keresztény G. (Balogh J. a 76. percben), Iván D., Horváth P., Tóth R., Hamarics (Krisztián L. a szünetben), Tompa I., Gergulás (Horváth J. a 71. percben). Játékosedző: Horváth Péter.
Balatoni Vasas: Bagi – Suszter, Orosz Á., Kovács N., Lukács M., Mester G., Bene Á., Tóth D., Horváth B., Horváth Gy., Kovács D. (Karsai a 70. percben). Játékosedző: Horváth Bence.
Gólszerzők: Tompa I. 2 (a 36. percben – 11-esből és a 69. percben), Horváth P. (a 61. percben), illetve Horváth Gy. (a 89. percben).
Az ifjúsági mérkőzésen: Babócsa–Balatoni Vasas 1–4.

Tab–Nagybajom 2–0 (2–0)
Tab, 160 néző. V.: Agócs Á.
Tab: Horváth J. – Naász, Ladiszlai K., Nádori, Kleiber, Kiss G., Kispál (Szabó T. a 84. percben), Tábori, Vida A., Magas, Pál D. (Kecskés az 58. percben). Játékosedző: Ladiszlai Krisztián.
Nagybajom: Tánczos (Csajági a 68. percben) – Károli, Ábrahám R., Prucsi, Kiss J., Nemes Gy. (György Zs. a 68. percben), Simon R. (Nagy A. a 62. percben), Horváth R. (Márton Cs. a 62. percben), Babai, Bodó (Horváth M. a 68. percben), Kuckó. Edző: Hanusz János.
Gólszerző: Vida A. 2 (a 16. és a 42. percben).
Kiállítva: Prucsi (Nagybajom) a 83. percben gólhelyzetben lévő játékos ellen elkövetett szabálytalanságért.
Az ifjúsági mérkőzésen: Tab–Nagybajom 1–3.

Somogyvár–Marcali 1–0 (1–0)
Somogyvár. V.: Hegyi A.
Somogyvár: Barátúri –  Gyenis R. (Móring M. a 75. percben), Lakatos R., Horváth F., Horváth R., Valkó D., Kesztyűs, Valkó T., Rofrics Zs., Kaczur (Piukovics M. a 83. percben), Bogdán B. Játékosedző: Gyenis Sándor.
Marcali: Jagadics – Tóth N. (Somogyi V. a 67. percben), Czimondor, Kőrösi A., Kovács B., Hajdu R., Horváth E., Garai K., Németh M., Maros (Zsiga J. a 85. percben), Gyovai. Játékosedző: Kőrösi András.
Gólszerzők: Horváth F. (a 35. percben).
Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyvár–Marcali X–X.

Mezőcsokonya–Segesd 3–3 (1–2)
Mezőcsokonya, 120 néző. V.: Babos.
Mezőcsokonya: Horváth T. – Balogh N., Bathó, Sudár, Kovács Z., Madeira-Lopes, Vendriczki, Kardos E., Balogh R., Horváth B. (Szira a szünetben), Tóth Cs. Játékosedző: Juhász András.
Segesd: Kolics – Szép Sz., Baranyai D., Banicz B., Sámóczi, Horváth A. (Csimszki a 63. percben), Nagy A., Kovács G., László B. (Horváth I. a 78. percben), Büki A., Kolló. Edző: Nagy Attila István.
Gólszerzők: Balogh R. 2 (a 10. és a 46. percben), Bathó (az 51. percben), illetve Büki A. (a 3. percben), Baranyai D. (a 36. percben), Horváth I. (a 80. percben).
Az ifjúsági mérkőzésen: Mezőcsokonya–Segesd 17–2.

Karád–Balatonlelle 0–0
Karád, 200 néző. V.: Béres L.
Karád: Bogdán Á. – Varga K., Hadaró, Singer, Szűcs J., Gosztonyi B., Horváth A., Yondo, Kult, Balása M. (Zsibrik a 65. percben), Balása E. Edző: Vida András.
Balatonlelle: Czebei – Kiss K., Gál B., Kenéz Sz., Balogh Botond, Fila (Graszl N. a 88. percben), Gere T., Balogh L., Laczkó D., Bohata, Galgóczi (Böjte a 66. percben). Edző: Deákvári Antal.
Az ifjúsági mérkőzésen: Karád–Balatonlelle 1–2.

Az élmezőny: 1. Jammeh Haruna (Balatoni Vasas/Toponár) 29 gól, 2. Horváth Milán (Balatonkeresztúr) 20 gól, 3. Nikolics Vukan (Nagyatád) és Tompa István (Babócsa) 19-19 gól, 4. Kovács Krisztián (Csurgó) 17 gól. -->