Röplabda

2022.11.25. 21:51

Három helyett megint két pont jutott

Kaposváron is öt játszmát váltottunk az Exraliga újoncával, a Dávid Zoltán vezényelte Székesfehérvári MÁV Előre SC-Foxconn egyletével, s megint mi győztünk. Ez a meccs csak kilenc perccel volt rövidebb, mint a fehérvári.

Fenyő Gábor

A vendég székesfehérváriak gyűjtötték be az első két pontot, de a házigazda Fino gyorsan fordított, majd meglépett négy ponttak (10–6). A MÁV Előre SC-Foxconn 11–11-nél utolérte somogyi ellenfelét, ám innentől kezdve már végig a házigazda kaposváriak iranyították a játékot, s a nyitó játszma végére újra négy pontra nőtt a két csapat között a különbség. A folytatásban végig a Fino-Kaposvárnál volt az előny, s a legtöbben azt gondolták, hogy a harmadik szettben pontot tesznek a meccs végére. Nem így történt... A harmadik – meg a negyedik – játszmában ugyanis szerepet cserélt egymással a két együttes. Mindkét felvonásban már a játszma első részében tekintélyesnek tűnő, 3–4 pontos előnyt előnyt harcoltak ki a vendég fehérváriak, amit végig meg is tudtak őrizni. A mindent eldöntő ötödik, utolsó rövidített játékrészben eleinte a vendégek vezettek, azonban 8–6 arányú Fino-vezetésnél cseréltek térfelet a küzdő felek. Ezután még próbálták tartani a lépést, azonban a Fino-Kaposvár hirtelen nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt, s pontot tett a találkozó végére.

Megint maradt bennünk (némi) hiányérzet: a győzelmet végül csak kicsikartuk, de az egyik pont – tegyük hozzá, hogy nem érdemtelenül – a lelkes ellenhez került. A mezőny legponterősebb játékosa az albán légiós Radjo Koci volt kerek 30 ponttal, míg a Fino-Kaposvár színeiben a kubai légiós Quevedo Hernández Hermes 26-ot termelt.

Fino-Kaposvár–Székesfehérvári MÁV Előre SC-Foxconn 3–2 (21, 21, –21, –20, 9)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Árpás, Mezőffy.

Fino-Kaposvár: Manchev (9), Hubicska (8), Iván B. (9), Quevedo (26), Bögöly (11), Lescay (13). Csere: Bozóki (liberó), Tóth G. (1), Kalmár Á. (1), Donesthorpe (–). Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics. Edző: Demeter András György.

Székesfehérvári MÁV Előre SC-Foxcon: Szabó V. (9), Koci (30), Ambrus B. (3), Boa (3), Doda (10), Kholman (7). Csere: Szentesi (liberó), Takács M. (liberó), Deliu (5), Bibók (3), Kulcsár A. (4). Vezetőedző: Dávid Zoltán.