RÖPLABDA EXTRALIGA, FÉRFIAK

2020.02.08. 20:47

Átgázolt a Fino a Debrecenen

Magabiztosan verte a házigazda Fino-Kaposvár debreceni ellenfelét; a találkozón minden játékos lehetőséget kapott.

A kezdés meglehetően szoros volt, ellenben a folytatás... A két orosz légiós, Jurij Kruzskov és Ilia Makarov hangyaszorgalommal gyűjtögette a pontjait, s a Fino-Kaposvár idegenlégós különítményéhez a saját nevelésű Bögöly Gábor is csatlakozott. A másik oldalon az ex-kaposvári Bagics Balázs próbálta velük tartani a lépést inkább kevesebb, mint több sikerrel.

A folytatásban csak a második játszma első felében tudta tartani a lépést a Debreceni EAC együttese az egyébként igencsak sokat hibázó házigazdákkal (14–13, majd 22–13). A szett vége felé aztán egymás után jöttek a cserék; Kalmár Ákos, Kiss Máté, Kulcsár Adrián és az olasz-argentin Ignacio Martinez is pályára került. Kalmár a pontszerzők közé is feliratkozott, a játékrész végét pedig Martinez szemfüles megoldása jelentette.

A harmadik, utolsó játékrészben szerezte a legtöbb pontot a vendég debreceni alakulat – egészen pontosan hárommal többet, mint az elsőben, s egyel többet, mint az előző másodikban –, vagyis nagyon nagy túlzás lenne azt írni, hogy akárcsak egy pillanatig is veszélyben lett volna a Fino győzelme. Ekkor egyébként villámrajtot vett a hazai egylet, és jó darabig úgy tűnt, hogy nemes egyszerűséggel kiüti debreceni ellenfelét, ám a szett hajrájában megesett rajtuk a szívük.

Az 55 percig tartó szombat délutáni kaposvári találkozó pozitívuma, hogy – ha csak pár perc erejéig is – mindenki pályára került. A meccs legjobbjának a majd 20 pontot termelt orosz Jurij Kruzskovot, illetve a korábban éveken át kaposvári színekben (is) szerepelt Bagics Balázst választották meg.

Folytatás a jövő hétvégén, vasárnap 16 órakor szintén a Kaposvár Arénában, az ellenfél pedig a Bp. MAFC-BME együttese lesz. Van bőven törleszteni valónk a fővárosi vereségért...

Fino-Kaposvár–Debreceni EAC 3–0 (14, 16, 17)

Kaposvár Aréna, 400 néző. V.: Vári, Soltész.

Fino-Kaposvár: Keen (1), Bögöly (13), Makarov (6), Kruzskov (18), Horváth K. (8), Nagy J. (4). Csere: Bozóki (liberó), Kalmár Á. (2), Martinez (1), Kiss M. (–), Kulcsár A. (–). Vezetőedző: Ruben Wolochin.

Debreceni EAC: Tóth A. (1), Bagics (11), Remete (3), Fazekas B. (1), Veres B. (4), Csizmadia (5). Csere: Nagy A. (liberó), Mészáros Z. (liberó), Ádám A. (4), Kiss I. (–), Szikszai (–). Vezetőedző: Foror Antal.