kézilabda

2019.04.18. 20:22

Lassú kezdés után legyűrte a Kisvárdát a Siófok

A női kézilabda NB I 20. fordulójában a Siófok KC a Kisvárdát látta vendégül. Az egyenlő első félidő után mégis a balatoniak örülhettek, így a tabella negyedik helyén zárhatják a napot.

NSO/Sonline

Az EHF-kupa döntőjébe jutó Siófok némileg beragadt az első félidőben, a vendégek a 12 perc alatt négy gólig jutó Isabel Guialo vezérletével már néggyel (8–4) is vezettek, de a hazaiak nyolc perc alatt 5–1-es rohammal egyenlítettek.

A szünetig már egyik csapat sem tudott meglépni, majd a 13–13-as fordulás után a Balaton-partiak begyújtották a rakétákat, és most ők szórták meg ellenfelüket a játékrész első 12 percében (22–16). A hazai kapuban Denisa Dedu ellenállhatatlanul védett, támadásban pedig nem igazán hibáztak a társak, így a hét gólig jutó Estelle Nze-Minko és a hatszor eredményes Simone Böhme vezérletével a siófokiak biztos győzelmet arattak.

Siófok KC–Kisvárda Master Good SE 26–21 (13–13)