Férfi Röplabda NB I.

2017.10.16. 07:51

Megnyerte a bajnoki rangadót a Fino Kaposvár

Szetthátrányról fordítva, 87 perc alatt 3:1-re legyőzte a Pénzügyőrt a Fino Kaposvár a férfi röplabda NB I vasárnapi fordulójában.

Sonline - NSO

A forduló rangadóját a somogyi megyeszékhelyen játszották, ahol az elmúlt évad arany- és ezüstérmese nézett egymással farkasszemet. Az első játszma a tavaszi fináléhoz hasonló nagy küzdelmet és több fordulatot is hozott, és a jól nyitó, bátran blokkoló Pénzügyőr végül 25:23 arányban felülkerekedett. A folytatásban kézbe vette az irányítást a címvédő, és már a szervákkal igyekezett kizökkenteni ellenfelét. A fővárosiak 19 pontig jutottak, és a harmadik, majd a negyedik szettben sem tudták felülmúlni riválisukat. A kaposvári együttesben a bolgár Nikolov 18 pontig jutott.

Fino Kaposvár SE–Pénzügyőr SE 3:1 (-23, 19, 23, 21)

Kaposvár, 300 néző. Vezette: Vári, Ujházi

Kaposvár: Horváth K. 4, Vajda 6, Keen 6, Nikolov 18, Nagy J. 9, Kalmár 12. Csere: Pápai (liberó), Bögöly. Vezetőedző: Demeter György

Pénzügyőr: Jánossy 14, Kovács S. 4, Török P., Bagics 12, Rása 12, Szalai 5. Csere: Manoogian (liberó), Bokor 1, Kecskeméti 2, Kiss N., Takács G. 15. Vezetőedző: Weczera Csaba

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 13:16, 20:21. II. játszma: 8:4, 16:11, 21:16. III. játszma: 8:6, 16:13, 21:17. IV. játszma: 8:3, 16:9, 21:12.

Demeter György: – Nagyon jól nyitott a Pénzügyőr az első szettben, de amikor a mi szerváink feljavultak és taktikussá váltak, át tudtuk venni az irányítást. Elégedett lehetek a mai eredménnyel és a hozzáállással, ezen az úton szeretnénk továbbmenni.

Weczera Csaba: – Az első szettben mindkét csapat sokat hibázott, a végén jobban jöttünk ki belőle. A folytatásban rosszul szerváltunk, és ezt nem bírta el a csapat. A múlt heti, kazincbarcikai mérkőzéshez képest a nyitásfogadásunk sokat javult. Sokat kell dolgoznunk, de van még időnk.