Paulo Fonsecát, a Sahtar Donyeck eddigi trénerét nevezték ki az AS Roma labdarúgócsapatának új vezetőedzőjévé.

21 February 2019, Hessen, Frankfurt/Main: Soccer: Europa League, Eintracht Frankfurt - Schachtjor Donezk, knockout round, intermediate round, second legs, in the Commerzbank Arena. Paulo Fonseca, coach of Schachtjor Donezk, is on the sidelines at the beginning of the game. Photo: Uwe Anspach/dpa

Forrás: AFP / DPA / dpa Picture-Alliance

Fotó: Uwe Anspach

A portugál szakember kettő plusz egy évre szóló szerződést írt alá, s a klub azt várja tőle, hogy visszavezeti a gárdát a Bajnokok Ligájába. A Roma ugyanis májusban csak a hatodik helyen végzett az olasz élvonalban, s így csupán az Európa-ligában szerepelhet a következő kiírásban.

„Fonseca győztes mentalitású tréner, aki a bátor, támadó felfogású játék híve, s ez tetszeni fog a szurkolóinknak”

- méltatta az új edzőt Jim Pallotta, a Roma amerikai elnöke.

A 46 éves edző a Sahtarral sorozatban háromszor nyerte meg az ukrán bajnokságot és a kupát is.

Korábban Portugáliában dolgozott, ahol 2013-ban a bajnokságban harmadik lett a Pacos de Ferreirával.