milliós siklás

2019.03.18. 13:10

Shiffrin kereste a legtöbbet a síelők közül

Mikaela Shiffrin, a női összetett világkupa győztese kereste a legtöbb pénzt a vasárnap zárult alpesisí-idényben.

Mikaela Shiffrin of USA Ski Team win the Cristal Globe, at Ladies Super-G Audi FIS Ski World Cup, on March 14, 2019 in El Tarter, Andorra. (Photo by Joan Cros/NurPhoto)

Forrás: AFP / NurPhoto

Fotó: Joan Cros

A 24 éves amerikai versenyző a szezon során 886 ezer svájci frankot (245 millió forintot) gyűjtött be a pénzdíjakból. A második legeredményesebb női síző, a szlovák Petra Vlhova 428 ezer svájci frankot keresett.

Shiffrin rekordot jelentő 17 vk-futamot nyert az elmúlt idényben, emellett még négyszer állt dobogón. A nagy kristálygömb mellett három szakágban, műlesiklásban, óriás-műlesiklásban és szuperóriás-műlesiklásban nyerte meg a pontversenyt.

A férfiaknál a sorozatban nyolcadik összetett világkupa-elsőségét begyűjtő osztrák Marcel Hirscher „síelte össze” a legtöbb pénzt, 565 ezer svájci frankot.

A vk-futamok győztesei általában 45 ezer svájci frankot kapnak, és az első harminc helyezettet díjazzák.

Borítókép: Shiffrin nemcsak szép, hanem tehetséges is