2019.05.03. 20:39

Vereséggel zárta a bajnoki szezont a Kaposvári KK

Vereséggel zárta Szegeden a 2018/2019-es NB I./A csoportos bajnoki szezont a Kaposvári KK férfikosárlabda-csapata. A somogyiak egy teljes kezdőcsapatot nélkülözve álltak fel a számukra már tét nélküli összecsapásra.

Kun Zoltán

Alsóházi középszakasz, 4. forduló:

Naturtex SZTE Szedeák–Kaposvári KK 71–66 (11–16, 25–16, 20–18, 15–16)

Szegedi Városi Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Tözsér D., Rácz Zs., Radnóti M.

Naturtex SZTE Szedeák: Boltics (3/3), Wirth (10/3), Ponjavics (12), Juhos (20/3), Sulovics (13/3). Csere: Krapic (6), Bonifert (2), Kerpel-Fronius G. (5/3). Vezetőedző: Andjelko Mandics. Edző: Kiss Zsolt.

Kaposvári KK: Halász (10), Hock (5/3), Baki (13/9), Pustahvar (13/3), Bogdán (16/12). Csere: Harazin (9), Kocsis (-), Puska B. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

A mérkőzés alakulása.: 3. perc: 3–7. 7. perc: 9–12. 12. perc: 11–16. 17. perc: 25–28. 22. perc: 39–35. 28. perc: 54–49. 32. perc: 58–52. 38.perc: 68–62. Kipontozódott: Boltics (a 36. percben), illetve Harazin (a 33. percben). Jók: Juhos, Sulovics, illetve Bogdán, Pustahvar.

Utolsó bajnoki találkozójukat játszották Szegeden a kaposváriak, akik a korábbi hiányzók mellett Hendlein Roland nélkül is, két junior korú játékossal Hock Gergővel és Bogdán Benedekkel soraikban álltak fel. Bár a hazaiak szereztek vezetést egy triplával Halász és Bogdán dupláival már a somogyiak tartottak előrébb. Hiába lépett el azonban a Kaposvár Baki távoli találatával Wirth csakhamar egyenlíteni tudott. A negyed végén második részében Kocsis is lehetőséget kapott, így három juniorral szerzett újabb vezetést a vendégcsapat a komplett Szegeddel szemben.

A sorozatban eladott labdák miatt azonban nem sikerült tartani az eredményt. Az ajándék lehetőségeknek köszönhetően fordított a Szeged és a reklamáló Harazin ellen megítélt technikai után Juhos révén 19–18-ra át is vették a vezetést. A legjobbkor jött Bogdán két triplája, de a félidő vége ezzel együtt is a szegedieknek sikerült jobban.

A nagyszünetet követően is derekasan küzdött a vendégcsapat. A szorosabb eredményt többek közt ezúttal is az eladott labdákból kapott találatok hiúsították meg. Puska Bence szép szerelésével indult a záró szakasz, majd Harazin zsákolt a túloldalon, A 4-6 pontos hátrányt azonban nem sikerült eltüntetni. Egészen a 35. percig, amikor Bogdán negyedik tripláját szerezte, majd Halász kígyózott el a gyűrűig és ziccerrel alakította 62–61-re az eredményt. A végjáték aztán már a Tisza-partiak kedve szerint alakult, így ők zárták győzelemmel a találkozót.

A Kaposvári KK alakulata végül a tizenkettedik helyen fejezte be a 2018/2019-es bajnokságot.

A szurkolók részére fontos információ, hogy a Somogy Bicskások szurkolói csoportnak külön, állandó helyet tartanak fenn az egyik, általuk kiválasztott szektorban a Kaposvár Arénában. A bérletes szurkolók május 7-én, kedden és május 9-én, csütörtökön az ott rendezendő nyílt edzéseken foglalhatják le új helyüket a lelátón. Ezt az új bérletek megvásárlásáig tartja fenn számukra a klub.