Röplabda

2024.04.22. 21:51

Elmaradt Kaposváron a bajnokavatás

Bajnokavatásra készültünk hétfőn este a Kaposvár Arénában. Sokáig úgy is tűnt, hogy teljesül a kaposvári szurkolók vágya, de a MÁV Előre 135 perces csatában fordítani tudott. Folytatás pénteken 17 órakor Székesfehérváron a VOK-csarnokban.

Az argentin Omar Fabian Pelillo, a Székesfehérvári MÁV Előre SC-Foxconn mestere két helyen is változtatott a csapatán; Ambrus Bence és az amerikai Christian Janke helyett Tomanóczy Bálintnak és Boa Szabolcsnak szavazott bizalmat. A kaposváriaknál a már megszokott kezdőcsapat lépett pályára.

Az első felvonás olyan volt, amelyről álmodoztak a Fino hívei és szurkoló. Végig a házigazda kaposváriak irányították a játékot, s végül magabiztosan húzták be az első játékrészt. Amúgy a nyitó játszma Baróti Árpád és Pesti Marcell egymás elleni külön csatájáról szólt. A folytatásban eleinte a Székesfehérvári MÁV Előre SC-Foxconn csapata vezetett. A Fino Kaposvár a szett közepén fogta be az ellenfelét, s ezután már nem is engedte ki a kezéből a mérkőzést. Ebben a játszmában mondhatni egymás hibáiból éltek a csapatok; a szett sorsát végül az döntötte el, hogy a hajrára a házigazdák maradtak higgadtabbak.

A harmadik szettben aztán a vendégek albán csapatkapitánya, Redjo Koci is elkapta a fonalat, s folyamatosan tűz alatt tartotta a kaposváriak térfelét. Ez a játékrész sajnos egyértelműen a MÁV Előre együtteséé volt. 23–18 arányú vendégvezetésnél még egy nagy rohamot indított a kaposvári alakulat, és sikerült is egyenlíteni. Egy emberként tombolt a lelátó népe, de az utolsó két pontot a fehérváriak gyűjtötték be. A negyedik felvonást a MÁV Előre nyerte, amely végig vezetett: a játszma közepén már hét pontnyira (9–16) hízott az előnyük, amelyből csak faragni tudtak a házigazda somogyiak.

Majd kétórás öldöklő csata után kezdődhetett minden elölről. Az ötödik, utolsó felvonásban is a remekül mezőnyöző vendégek diktálták az iramot, ők uralták a mérkőzést; a hazaiak erejét felemésztette az, hogy megpróbálják befogni a fehérváriakat. Végül a találkozó sorsát videózás döntötte el. Adler László játékvezető nem is akarta megengedni, aztán mégis csak valahogy rászánta magát, ám az eredetileg megítélt pont maradt érvényben, így végül a MÁV Előre nyerte a 135 percig tartó összecsapást.

A kaposvári együttes legponterősebb játékosa Baróti Árpád volt, aki 27-is termelt, míg a másik oldalon Redjo Koci és Pesti Marcell kerek 40 ontot tett a közösbe. Az egyik fél három győzelméig tartó aranycsatában jelenleg a Fino Kaposvár vezet 2–1-re a Székesfehérvári MÁV Előre SC-Foxconn ellen. Folytatás pénteken 17 órakor Fehérváron a VOK-csarnokban.

Fino Kaposvár–Székesfehérvári MÁV Előre SC-Foxconn 2–3 (20, 21, –23, –19, –13)
Kaposvár Aréna, 2700 néző. Vezette: Adler L., Halász T.

Fino Kaposvár: Magyar B. (3), Hubicska (15), Novoselov (9), Baróti (27), Bögöly (13), Lescay (8). Csere: Bozóki (liberó), Iván B. (–), Zarka M. (–), Tóth G. (–). Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics. Edző: Demeter András György
Székesfehérvári MÁV Előre SC-Foxconn: Szabó V. (8), Koci (22), Tomanóczy B. (11), Pesti M. (18), Boa (11), Eke (11). Csere: Takács M. (liberó). Vezetőedző: Omar Fabian Pelillo.