2023.10.15. 11:50

Novák Katalin jelére indult a Spar Budapest Maraton - frissült

Novák Katalin köztársasági elnök jelére indult el vasárnap a 38. Spar Budapest Maraton.

MW

Novák Katalin köztársasági elnök (b) rokonaival a 38. Spar Budapest Maraton fesztivál rajtjánál az újbudai Pázmány Péter sétányon 2023. október 15-én. Az államfő – aki maga is teljesítette már a Budapest Maratont – egy négyfős családi stafétában, az édesanyjával és két unokahúgával együtt segíti 70 éves nagynénje, Gergely Edit (k) élete 41., utolsó maratonját.

Forrás: MTI

Fotó: Koszticsák Szilárd

Kocsis Árpád versenyigazgató az MTI-nek elmondta, az államfő az ELTE Lágymányosi Campusánál rajtoltatta el a mezőnyt, amelyhez utolsó futóként csatlakozik majd, hogy elkísérje nagynénjét, a 70 éves Gergely Editet, aki élete 41., egyben utolsó maratonját futja. Gergely Edit volt az, aki megszerettette a köztársasági elnökkel a futást.

Versenyzők a 38. Spar Budapest Maraton fesztiválon a Jane Haining rakparton 2023. október 15-én
Fotó: Hegedüs Róbert / Forrás: MTI

A mezőny 13 fokban, felhős ég alatt, eső és szél nélkül, ideális futóidőben vágott neki a távnak.

A Budapest Maraton fesztiválra több mint 23 ezer futó érkezett 96 országból és 945 hazai településről.

Barabás Eszter sikere

A nőknél Barabás Eszter, a férfiaknál pedig az amerikai Mitchell Baum nyerte meg vasárnap a 38. Spar Budapest Maratont.

A Budapest Sportiroda tájékoztatása szerint 96 országból és több mint ezer magyar településről mintegy 23 ezren érkeztek a kétnapos rendezvényre, amelyen vasárnap reggel 9 órakor rajtoltak el a maratoni táv résztvevői. Köztük volt a 73 éves svéd Jan Paraniak és a 75. születésnapját ünneplő szlovák Eva Seidlova is, akik együtt összesen több mint ezer maratont teljesítettek már.

A leghosszabb távon gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott Mitchell Baum, aki 2:24:36 óra alatt ért célba, másodikként pedig Vigh Zoltán Krisztián (2:27:30) futott át a célvonalon.

A nőknél Barabás Eszter volt a leggyorsabb 2:54:17 órás teljesítményével.