Siker

2024.01.28. 11:23

Remekeltek a kaposvári kadétok a közelharci versenyen

Sikerrel szerepeltek a kaposvári kadétiskola növendékei a hétvégén Székesfehérváron megrendezett Kinizsi Közelharc kupán.

Barkóczy László

A Kinizsi Közelharc Kupának a hétvégén rendezték a nyugat-magyarországi fináléját is. A Székesfehérvári SZC Árpád Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium Tornacsarnokában 16 iskola 131 kadétja versengett, köztük számos kaposvári kadét is.

A Magyar Honvédség Amatőr Katonai Küzdősport Bajnokság – MH XI. Kinizsi Közelharc Kupáján három versenyszámban csatáznak a kadétok: a kiskesztyűs és a nagykesztyűs viadalon, illetve földharcban. Az indulókat két korcsoportra osztották, külön mérkőztek meg ugyanis a 15-16 és a 17-18 évesek – természetesen fiú és lány kategóriákra osztva.

A verseny célja, hogy a Honvéd Kadét Programban résztvevő iskolák diákjainak versenyzési lehetőséget biztosítsanak, illetve Furkó Kálmán nyugállományú ezredes katonai közelharcban végzett munkásságát is megismertettessék a fiatalabb generációval. A verseny szervezője a Honvédelmi Sportszövetség és a Magyar Grappling Szövetség volt – a Magyar Honvédség közreműködésével és támogatásával.

A kaposvári kadét, Bíró Dorotea -60kg ban remekelt, mind a két meccsét kimagasló teljesítménnyel nyerte, a harmadikban nem álltak ki ellene, így az aranyérem lett az övé.

Amint további eredményeket kapunk a versenyről, frissítjük cikkünket!