Röplabda

2022.10.01. 00:15

Nyolc játékossal jött a Kistext Kaposvárra

Egy évvel korábban szintén Kaposváron volt az Extraliga nyitánya, s akkor a Vegyész RC Kazincbarcika csapatát vertük 3–0-ra. Most a p. Kistext-Party.Co SE volt a somogyiak ellenfele, a találkozó vége pedig ugyanúgy 3–0 lett. Mindenesetre ebből a mérkőzésből nagyon nehéz lenne bármit is leszűrni, lévén a fővárosiak csak nyolc hadra fogható játékossal érkeztek...

Fotó: Muzslay Péter

Eljött társaival az orosz légiós Ilia Makarov, aki 2021-ben igazolt el a Finótól a Kistexthez, de betegség miatt nem léphetett pályára Kaposváron. Szintén itt volt az ugyancsak orosz Jurij Kruzskov, aki korábban szintén a Fino-Kaposvár tagja volt, majd tavaly Romániába, Bukarestbe igazolt. Most újra Magyarország felé vette az irányt, de a meccs előtt derült ki, hogy nincs rendben az igazolása. A Dunaújvárosból érkezett, Kaposvárról indult Sümegi Kristófnak is az igazolásval akadtak poblémák, míg a klubvilágbajnok brazil Pedro Luiz da Silva Santos-szal időköben szerződést bontottak.

Ennek ellenére az igencsak foghíjas Kistext kezdett jobban, s a nyitójátszma első harmadában ők diktálták a tempót. A házigazda Fino-Kaposvár 10–10-nél fogta be ellenfelét, majd az éppen a Kistexttől visszatért Kalmár Ákos blokkja adta meg a jelet. Innentől már a somogyiak irányították a mérkőzést.

A második szettre láthatóan megtörtek a fővárosiak, s csupán annyi volt a kérdés, hogy mikor tesznek pontot a hazaiak a játékrész végére. A vendég fővárosiakban a brazil légiós Reffatti Da Costa Willian tartotta a lelket, aki a meccs végére 13 pontot szorgoskodott össze.

A harmadik, utolsó felvonást is a fővárosi együttes kezdte jobban. A fordulópont megint 10–10-nél jött el. Végül Bögöly Gábor lett a mérkőzés pontkirálya 16 pontjával. Kalmár Ákos 13 pontot jegyzett, Hubicska Patrik pedig kerek 10-et. Bögöly egymaga három blokkot is kiosztott, míg Kalmár és Hubicska egyaránt három ásszal kínálta meg az ellent.

Fino-Kaposvár–Bp. Kistext Party-Co SE 3–0 (21, 18, 18)

Kaposvár Aréna, 350 néző. Vezette: Adler, Tillmann.

Fino-Kaposvár: Manchev (1), Hubicska (10), Donisthorpe (4), Kalmár Á. (13), Bögöly (16), Lescay (6). Csere: Bozóki (liberó), Zarka M. (–), Quevedo (–). Vezetőedző: Szobodan Prakljacsics. Edző: Demeter András György.

Bp. Kistext Party-Co SE: Csizmadia T. (–), Reffatti (13), Mihucz (6), Fazekas B. (8), Gebhardt N. (3), Gönczi (1). Csere: Lassu Á. (liberó – 1), Óhidi (1). Vezetőedző: Gutor Olekszandr.

A mérkőzés alakulása.

1. játszma: 1–0, 1–3, 3–5, 9–10, 13–10, 15–12, 20–17, 24–19, 25–21 (29 perc).

2. játszma:2–0, 2–2, 5–3, 10–6, 15–9, 20–13, 25–18 (20 perc).

3. játszma: 0–3, 2–5, 8–10, 11–10, 15–13, 20–16, 24–17, 25–18 (21 perc).

Szobodan Prakljacsics: – Örülök, hogy győzelemmel rajtoltunk.

Gutor Olekszandr: – Egészségügyi és technikai problémák miatt többen is hiányoztak. Voltak, akik nem a helyükön játszottak, s ezt nagyon jól kihasználta kaposvári ellenfelünk.