2023.12.30. 21:55

Nagy győzelemmel zárta az évet a Kaposvári KK

A szeptember végi nyitó fordulóban kilenc ponttal alulmaradt Körmenden a Kometa Kaposvári KK férfi kosárlabda-csapata, amelyet szombaton este a Kaposvár Arénában kerek 20 pontos győzelemmel büntetett.

Már az első pillanatoktól fogva látni és érezni lehetett, hogy egy teljesen más szellemű kaposvári társaság várja az Egis Körmend elleni visszavágót. Gyakorlatilag már a mérkőzés elején eldőlt minden; a somogyiak nem adtak esélyt az előző szezon bronzérmesének.

Eleinte a nézők is meregették a szemüket, hogy ilyet látnak a Kaposvár Arénában. Villámrajtot vett a házigazda Kometa Kaposvári KK alakulata, s röpke három perc elteltével már 10–2 arányban vezetett. A folytatásban sem találta a Körmend a kaposváriak játékának az ellenszerét. Az egyik oldalon minden összejött, a másikon viszont semmi nem akart sikerülni, így az első 10 perces etapot megnyugtató 13 pontos előnnyel vár(hat)ta a kaposvári együttes.

A második negyedben is egyértelműen ellenfele fölé nőtt a kaposvári csapat. A hazaiak fegyelmezetten védekeztek és játszottak, aminek meg is lett az eredménye. Negyed óra elteltével már az 50. hazai pontot jegyezhettük fel. Ekkor már kerek 20 pont volt a két társaság között a különbség, majd a félidő vége előtt 25-re nőtt. A vendég körmendiek több alkalommal nemhogy a gyűrűt, de még a palánkot sem találták el. Több technikaival is büntették őket a sporik. Amúgy ők is jól tudják, hogy nem igazán kedvelik azokat, akik végig dumálnak a meccs alatt, s képtelenek saját magukon uralkodni...

A második játékrészt több mint 20 pontos előnnyel várhatta a kaposvári alakulat. Kérdés volt, hogy mennyire bírják majd erővel? Örömmel jelentjük, hogy bírták. A második 20 perc nem volt ugyan annyira látványos; ekkor mér több hiba is becsúszott, de ami a lényeg, tartani tudtuk a különbséget. A negyedik, utolsó felvonás is a hazai szurkolók szája íze szerint alakult. „Szá-zat ne-kik!” –üvöltötte önfeledten a Somogyi Bicskások vezényelte lelátó népe, s ez a kívánságuk 1,4 másodperccel a vége előtt teljesült Milos Koprivica duplájával.

Kometa Kaposvári KK–Egis Körmend 101–81 (29–16, 29–20, 21–21, 22–24)
Kaposvár Aréna, 1300 néző. Vezette: Földházi T., Balog Gy., Lengyel Á.

Kometa Kaposvári KK: Paár (3/3), Krnjajski (–), Abell (30/6), Jackson (10), Jean-Marie (15). Csere: Eaddy (22/15), Koprivica (10), Bogdán B. (6/3), Halmai D. (2), Puska B. (1), Szőke Bálint (2), Hajduk (–). Vezetőedző: Dalibor Damjanovics. Edző(k): Szőke Balázs és Filipovics Gordan.

Egis Körmend: Cook (18/3), Tolbert (16/3), Morgan (14), Durázi (14), Kiss M. (2). Csere: Djogo (14/3), Sylla (2), Schmera (–), Takács K. (–), Ferencz Cs. (1). Vezetőedző: Kocsis Tamás. Edző: Németh Levente.

A mérkőzés alakulása.

3. perc: 10–2. 7. perc: 19–9. 13. perc: 43–23. 15. perc: 51–31. 19. perc: 57–32. 23. perc: 62–43. 25. perc: 68–45. 28. perc: 74–51. 32. perc: 84–61. 36 perc: 91–70.

Kipontozódott: Paár a 37. percben, Halmai D. a 39. percben, Jackson a 39. percben, illetve Sylla a 32. percben.