Közélet

2013.05.28. 17:30

Lelki, egészségügyi segítséget nyújt az egyesület

Az elmúlt három év egyik legnagyobb sikere, hogy sikerült megszervezniük a tagok számára a lovasterápiát Várdán.

Márkus Kata

A Somogy Megyei Sclerosis Multiplex Egyesület (SMSME) célja, hogy összegyűjtse Somogyban a sclerosis multiplexes (SM-es) betegeket és hozzátartozóikat, számukra lelki, egészségügyi és szociális segítséget nyújtson. Egyebek közt erről is szó esett a Somogyban 2009-ben egyesületté alakult, előtte több mint 20 éve klubként működött egyesület Sclerosis Multiplex Világnap megyei rendezvényén Kaposváron.

– Kétszáz-kétszázötven beteget képviselünk Somogy megyében – mondta Kristófné Kiss Emese elnök a rendezvényen –, számukat pontosan nem ismerjük, a patronáló orvosunk csak tájékoztató jelleggel közölte ezt az adatot. Három év alatt 27 fővel gyarapodott egyesületünk. Az elmúlt három év egyik sikere, hogy sikerült megszervezni a tagok számára a lovasterápiát Várdán. 2011-ben megismerkedtünk a pulzáló elektromágneses terápia jótékony hatásával, bemutatták nekünk azt a mágneses matracot, aminek van olyan programja, ami kifejezetten a sclerosis multiplexet kezeli.– Legnagyobb eredményünk, hogy 2012 júliusában a támogatónk anyagi segítségével sikerült egyesületünknek megvásárolni egy ilyen rehabilitációs eszközt – tette hozzá Kristófné Kiss Emese. – Terveink között szerepel ugyanakkor egy rehabilitációs és szociális gondozó hálózat kiépítése.

Ezek is érdekelhetik