wimbledon

2018.07.03. 16:45

Győzelemmel kezdett a női címvédő

Győzelemmel kezdett a női címvédő Garbine Muguruza kedden a wimbledoni teniszbajnokság első fordulójában. A férfiaknál Nadal is simán továbbment.

London, 2016. július 3. A nõi címvédõ Garbine Muguruza a brit Naomi Broady ellen játszik a wimbledoni teniszbajnokság nõi egyesének elsõ fordulójában Londonban 2018. július 3-án. Muguruza 6:2, 7:5 arányban gyõzött. (MTI/EPA/Gerry Penny)

Forrás: MTI/EPA

Fotó: Gerry Penny

A harmadik kiemelt spanyol játékos a hazai közönség előtt szereplő Naomi Broadyt győzte le egy sima és egy szoros játszmában.

A férfiak versenyében továbbjutott az ötödikként rangsorolt argentin Juan Martin del Potro, valamint a 24. kiemelt japán Nisikori Kej is: előbbi három, utóbbi négy játszmában diadalmaskodott német, illetve amerikai ellenfelével szemben.

Nadal könnyedén nyert, Goffin kiesett

A világelső spanyol Rafael Nadal az esélyeknek megfelelően sima győzelemmel kezdte meg szereplését, ugyanakkor az osztrák Dominic Thiem és a belga David Goffin már az első fordulóban kiesett.

A spanyol sztár az izraeli Dudi Sela ellen lépett pályára kedden, és három játszmában, mindössze nyolc játékot veszítve győzött, 1 óra 52 perc alatt.

Nem volt jó napja a hetedik kiemelt Thiemnek és a 10. helyen rangsorolt Goffinnek. Előbbi kétszettes hátrányban volt, amikor a harmadik játszma elején feladta találkozóját, utóbbit pedig az ausztrál Matthew Ebden három szettben verte.