nba

2021.04.29. 06:44

A Philadelphia bejutott a rájátszásba

A Philadelphia 76ers bejutott az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) rájátszásába, miután a szerdai játéknapon könnyedén, 127-83-ra legyőzte vendégét, az Atlanta Hawks csapatát.

A hazaiaktól Seth Curry 20, míg Tobias Harris és Joel Embiid 17-17 pontot dobott.

A tavaly nagydöntős Miami az utolsó negyedben egy 17-0-ás rohammal döntötte el a San Antonio elleni mérkőzést, a floridaiak kispadján Erik Spoelstra vezetőedző 600. alapszakasz-győzelmét ünnepelhette.

A Los Angeles Clipperst 5500 szurkoló előtt legyőző Phoenix 2010 után jutott be ismét a palyoffba, míg a listavezető Utah klubcsúcsot jelentő 154 pontot szórt Sacramentóban, az előző – 153-as – rekord 1978 óta élt. A 24 triplát szerző Jazzben nyolcan is kétszámjegyű dobóteljesítménnyel zártak.

A Denver főként a szerb Nikola Jokic 32 pontjával verte a New Orleanst, aki 2 másodperccel a vége előtt látványos blokkolással akadályozta meg a Pelicans ifjú sztárját, Zion Williamsont az egyenlítést jelentő zsákolásban.

A címvédő Los Angeles Lakers négymeccses idegenbeli túráján a harmadik vereségét szenvedte el Washingtonban. A sérült szupersztárt, LeBron Jamest 20 találkozó óta nélkülöző kaliforniaiaknál Anthony Davis 26 ponttal vitte a prímet, míg a fővárosi csapatban Russell Westbrook 18 ponttal, 18 lepattanóval és 14 gólpasszal 13. tripla dupláját érte el áprilisban, egy hónap alatt ennyire még senki sem volt képes az NBA-ben.