Kikapott a Kaposvári KK

2017. február 16. 18:04 Kun Zoltán

Kaposvári KK küzdelem

Kosárlabda | Búcsúzott a Zsíros Tibor Magyar Kupa nyolcas döntőjétől a Szolnoki Olaj KK együttesétől hosszabbításban kikapó Kaposvári KK csapata.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

A Zsíros Tibor Magyar Kupában tavaly ezüstérmet szerző Szolnoki Olaj KK gárdájával csapott össze a legjobb négy közé jutásért a Kaposvári KK csapata. Fekete Ádám vezetőedző együttese remek formában várhatta a nyolcas döntő második mérkőzését, hiszen utolsó négy találkozóját megnyerte az NB I./A csoportos bajnokságban. Remek szériát mutatott az alföldi gárda is, amióta Kmézics Zorán vette át a vezetőedzői teendőket.

Sokkal jobban rajtolt a Szolnok, amely a volt kaposvári Vojvoda duplájával indított és az első időkérésig 9–2-re húzott el. Centerben a tizenegy pontig menetelő Andric tarthatatlan volt, vezérletével nyerte az első negyedet a Kmézics-csapat. A folytatásban remekül védekezve sikerült fordítani, de Kmézics időkérése után Vojvoda lendítette tovább az alföldieket. A félidő végéig kilenc pontos előnyt kovácsoltak Boriszovék a támadásban sokat hibázó somogyiakkal szemben. A harmadik negyed elején tíz pont fölé nőtt a különbség, de Frazier pontjaival nem szakadt le a Kaposvári KK. Kiválóan sikerült ez a játékrész a kék-fehéreknek, akik 26 pontot értek el ebben a tíz percben. Ennek is köszönhetően csupán négy pontos hátrányban kezdték Hendleinék a negyedet. A lendület tovább tartott és Fodor Márton 65–65-nél már egyenlített. A végén pedig akár nyerhetett is volna a Kaposvári KK, ám Wisseh dobást hibázott, így jöhetett a hosszabbítás. Amíg a rosszul játszó Wisseh mindent elhibázott, addig Vojvoda és Andric parádézott, ezzel nagy csata után a Szolnok jutott a legjobb négy közé.

Szolnoki Olaj KK–Kaposvári KK 93–79 (23–18, 21–17, 21–26, 13–17, 15–1)

Győr, Audi Aréna, 500 néző. Vezette: Földházi, Benczur, Hegedűs.
Szolnoki Olaj KK: Pavlicsevics (10/9), Vojvoda (22/6), Barnies (13/9), Eilingsfeld (4), Andric (29). Csere: Popovics (-), Tóth Á. (4), Boriszov (11/3), Wittmann (-). Vezetőedző: Kmézics Zoltán. Edző: Andrias Jurkunas.
Kaposvári KK: Wisseh (9/3), Frazier (19/9), Cooke (12), Hendlein (10), Simms (6). Csere: Grebenár (9), Baki (7/3), Fodor M. (7/3), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 9–2, 7. perc: 18–13, 12. perc: 23–24, 17. perc: 36–31, 23. perc: 49–42, 27. perc: 60–55, 32. perc: 65–65, 37. perc: 76–76, 43. perc: 85–79. Kiállítva: Pavlicsevics (a 43. percben). Kipontozódott: Simms (a 44. percben), Cooke (a 45. percben). Jók: Andric (a mezőny legjobbja), Vojvoda, Boriszov, illetve Frazier, Cooke.