röplabda

2021.03.14. 18:30

Bronzérmet nyert a Diamant a Magyar Kupában

Bronzérmes lett a női röplabda Magyar Kupában az 1. MCM-Diamant Kaposvár, miután a harmadik helyről döntő mérkőzésen 3–2-re legyőzte az UT együttesét.

Az 1. MCM-Diamant Kaposvár vereséget szenvedett a női röplabda K&H Magyar Kupa – Budapesten, a Ludovika Arénában rendezett – final fourjának elődöntőjében a SWIETELSKY-Békéscsabai RSE gárdájától, így nem jutott be a fináléba. A harmadik helyért pedig azzal UTE együttesével csapott össze, mely a FATUM Nyíregyházától kapott ki az aranycsatáért vívott küzdelemben 3–2-ra.

Alaposan beragadt a rajtnál az MCM, mely könnyű pontokat ajándékozott az ellenfelének, elrontott ütések és technikai hibák borzolták Szasa Nedeljkovics vezetőedző idegeit. A szabadkai mester időt kért, de valahogy nem akart összeállni a játék támadásban és védekezésben sem. Küzdöttek becsülettel a lányok, aminek meg is lett az eredménye, hiszen Bodovics ászával már csak egy volt közte. Hiába jöttek azonban a szép megmozdulások, azokat szinte mindig egy-egy hiba követe, az UTE pedig könyörtelenül kihasználta az adódott lehetőséget és behúzta az első részsikerét.

Rosszul kezdte a második játszmát is somogyi alakulat, ám Szara Kliszura vállára vette a csapatát és hamar eltűnt a hátrány, de a vezetést nem tudta átvenni a Diamant. A jég Tatjana Matics ásza után tört meg, s a mérkőzésen először a „vendégek” álltak jobban. Innentől pedig beindult a henger: Bodovics kiváló szervákkal kínálta meg az ellent, Kliszura pedig szinte szétbombázta a budapestiek térfelét. A szerb kiválóság ebben a szakaszban 12 pontot szerzett, összesen pedig már 20(!) egységnél tartott.

A változatosság kedvéért a harmadik etap elején is beragadtak a kaposiak, akik ezúttal is fel tudtak állni, s Kharchenko kiváló centerjátékával és méretes blokkjával 9–9-nél utolérte ellenfelét. Persze ehhez az is kellett, hogy Bododvics jó nyitásaival nem igen tudott mit kezdeni a pályaválasztó, Király-Tálas Zsuzsanna pedig remekül szolgálta ki az ukrán-azerbajdzsáni röplabdázót. A folytatás nagy küzdelmet hozott, felváltva vezettek a csapatok, de a végét Horváth András tanítványai bírták jobban, így bezsebelték második játszmagyőzelmüket.

A negyedik szettre alaposan összeszedte magát a somogyi együttes, s erre nagy szüksége is volt, lévén a bronzmeccsben maradásért játszott. Bodovics jó blokkja után már hattal vezetett a Diamant, s innen már nem tudott felállni az Újpest, azaz jöhetett a mindent eldöntő rövidítés. Melyben már egyértelműen a kaposváriak akarata érvényesült, akik így megnyerték a mérkőzést, s ezzel fennállásuk legjobb eredményét érték el a Magyar Kupában, hiszen bronzérem került a somogyi lányok nyakába.

UTE–1. MCM-Diamant Kaposvár 2–3 (22, -19, 21, -19, -8)

Budapest, a Ludovika Aréna, zárt kapuk mögött. V.: Tillmann Gy., Halász T.

UTE: Rachkovska (14), Bezhandolska (11), Petőváry (13), Kojdova (19), Carabali (14), Bagyinka (1). Csere: Karabaseva (libero), Szabó L. (-), Villám Cs. (-). Vezetőedző: Horváth András. Másodedzők: Valics György és Oláh Levente.

1. MCM-Diamant Kaposvár: Bodovics (5), Helics (28), Kliszura (31), Kharchenko (11), Király-Tálas (4), Matics (6). Csere: Szpin (libero), Kump (-), Szűcs K. (3). Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics. Másodedző: Böcz Dávid.

A mérkőzés alakulása

1. játszma: 2–0, 6–1, 7–3, 9–5, 10–8, 11–9, 14–9, 16–12, 18–14, 19–17, 20–19, 23–21, 25–22 – 26 perc.

2. játszma: 2–0, 4–2, 6–2, 9–5, 9–8, 10–9, 12–11, 15–14, 17–18, 18–20, 18–23, 19–25 – 24 perc.

4. játszma: 2–1, 4–4, 8–5, 10–7, 9–12, 11–15, 13–18, 15–21, 16–23, 19–23, 19–25 – 26 perc.

5. játszma: 1–2, 1–4, 3–5, 5–5, 5–8, 6–10, 7–13, 8–15 – 15 perc.