Elszenvedték első vereségüket az akadémisták

Mindkét somogyi együttes kikapott az NB I/B tizenharmadik fordulójában

Molnár G.

Fotó: Nemeth_Levente

KÉZILABDA NB I/B, NŐK

Tartalékos összeállításban, mindössze 14 játékossal utazott el a NEKA listavezető csapata Komáromba, ahol 26–24-es hazai gőzelem született a női NB I/B-s bajnokságban.

A somogyiak a meccs jelentős részében hátrányban játszottak, és bár a lányok hatvan percen keresztül hősiesen küzdöttek, végül pont nélkül tértek haza. A boglári fiatalok első vereségüket szenvedték el a szezonban, de így is magabiztosan vezetik a tabellát.
A Csurgói Női KC a Gárdony-Pázmánd NKK együttesét látta vendégül a Sótonyi László Sportcsarnokban. A hazaiak a kilencedik percben már ötgólos hátrányba kerültek, s a nagyszünetre is a vendégek vonulhattak nyugodtabban, hiszen megtartották előnyüket. A fordulás után, a 49. percben 23–23-nál már egyenlő volt az állás, de innentől ismét a Fejér megyeiek akarata érvényesült, akik így begyűjtötték a nagyon fontos két bajnoki pontot.

Komárom VSE–NEKA
26–24 (14–11)
Komárom, 85 néző. V.: Fibec, Herbák.
Komárom VSE: Kubina M., Liszkai K. (kapusok) – Velencei R., Vajda L. 4, Lennert D., Simsik 8/2, Pint L. 1, Szabó-Kovacsicz M. 3, Karalyos O., Gengeliczky L. 4/3, Tarjányi 1, Pozsgai F., Molnár Zs., Póczik K. 3, Temes B. 2/1. Vezetőedző: Szakács Péter. Edző: Neukum Tamás. NEKA: Németh K., Lakatos, Zaj (kapusok), Csíkos 4, Faragó , Csata, Szabó A., Molnár D. 6, Uhrin 5/1, Mlinkó 5, Horváth P. 1., Nagy II. L. Kovalcsik 2, Szabó L. 1. Vezetőedző: Bohus Bea.
Hétméteresek: 10/6, illetve 1/1. Kiállítások: 6 perc, illetve 8 perc. Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–3, 13. perc: 4–6, 19. perc: 8–7, 25. perc: 11–10, 39. perc: 17–12, 49. perc: 22–16, 57. perc: 24–23.

Bohus Beáta: – Ezt a mérkőzést ha holnap reggelig játsszuk, akkor sem nyerjük meg, és nem biztos, hogy csak rajtunk múlt.
– Ezt a mérkőzést is rengeteg hibával játszottuk le mind támadásban, mind pedig védekezésben – fogalmazott Németh Kata a neka.hu-n. – Az utolsó tíz percben nagyon nagyot küzdöttünk, de nem tudtuk sajnos ledolgozni a hátrányt. Sajnálom az itt hagyott pontokat, de megyünk tovább.

Csurgói NKC–Gárdony Pázmánd NKK

27–29 (12–17)
Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok, 50 néző. V.: Csuka P., Kocsis O.
Csurgói NKC: Pusztai P., Németh Zsuzsanna (kapusok) – Tornóczky S. 1, Nemes N., Takács I. 8/3, Vukcevic S. 4, Orsós A. 10/6, Kiskartali Zs. 1, Orell B., Tóth L. 2, Megyesi M. 1, Papp K. Vezetőedző: Skaliczki László. Gárdony Pázmánd NKK: Németh Zsófia, Vajk E., Christie D. (kapusok) – Sárvári K. 1, Hargitai D., Vernes D. 1, Győrrfy R. 3, Bocsi Zs. 2, Rezneki F., Nagy A. 2, Szilágyi Zs., Pados M. 11/2, Ágoston N. 2, Szűcs N. 3, Becséri K. 3, Hamuth L. 1. Vezetőedző: Fekete Éva Katalin. Edző: Vrincsik Anasztázia.

Skaliczki László: – A kezdeti idegesség és a szerkezeti problémák miatt jelentős hátrányba kerültünk. A védekezésünk minősége elmaradt a várakozástól, kevés ütközést vállaltunk. Támadásaink sematikusak voltak, hiányzott az átlövőjáték. Amikor átlendültünk ezeken a problémákon és szerkezeti átalakítást hajtottunk végre, akkor már domináltuk a mérkőzést. Sajnos ez csak arra volt elég, hogy a második félidő közepére kiegyenlítsünk. Itt kimaradtak a helyzetek, és a fáradtság miatt a védelmünk is felpuhult. Összességében a csapat nagyot küzdött, amelyben a kulcsemberek példát mutattak. De ezért pont nem járt. Nehéz helyzetbe kerültünk, ezért a második félidőben mutatott mentalitásra és a hiányzó játékosok visszatérésére is szükségünk lesz.

A bajnokság állása

1. NEKA (13 12 0 1 376–317) 24 pont, 2. Pénzügyőr SE (13 9 1 3 374–347) 19 pont, 3. Komárom VSE (13 8 1 4 340–319) 17 pont, 4. Kozármisleny SE (13 7 1 5 328–316) 15 pont, 5. SZISE (13 6 1 6 324–334) 13 pont, 6. Gárdony-Pázmánd Női Kézilabda Klub (13 6 0 7 340–329) 12 pont, 7. Mohácsi TE 1888 (13 5 1 7 323–317) 11 pont, 8. Csurgói Női Kézilabda Club (13 4 1 8 322–327) 9 pont, 9. Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia U19 (13 4 0 9 346–390) 8 pont, 10. Győri ETO KC U19 (13 1 0 12 308–385) 2 pont.