Labdarúgás

2023.02.07. 12:56

Tizenkettőt vágott a Csokonya a Mernye KSE együttesének

Lejátszották az MLSZ SMI Műfüves Nagypályás Bajnokság második fordulóját a Kapos és a Lelle csoportban is. Mezőcsokonya erősen gólzáporos sikert aratott, míg két mérkőzésen nem tudtak dűlőre jutni egymás ellen a felek.

Trancsik Zsanett

Fotó: NEMETH LEVENTE FOTO

Vasárnap folytatódott a Magyar Labdarúgó Szövetség Somogy Megyei Igazgatóságának műfüves nagypályás labdarúgó-bajnoksága. A második fordulóban a Kapos csoportban ezúttal a Mernye KSE a Mezőcsokonya SE csapatával csapott össze, ahol utóbbi szinte kiütéses, 0–12 arányú győzelmet aratott. A Böhönye KSE és a Somogyjád SZ.SE találkozója 1–3-as végeredménnyel zárult, ahogy a Kiskorpádi SE és a Kaposmérő SE mérkőzése is. A Lelle csoportban két meccsen is ikszeltek a csapatok, a Buzsák KSE a BB SC Balatonboglár együttesével, míg a Zamárdi Petőfi SE a Karád SC gárdájával nem bírt dűlőre jutni. A Kéthelyi SE és a Balatonföldvári SE összecsapás 1–5-ös végeredménnyel zárult.

Kapos-csoport
Mernye KSE– Mezőcsokonya SE 0–12 (0–5)
Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia. Vezette: Kolesánszky Zoltán.
Mernye KSE: Rozsnoki D. – Vincze M., Balassa B., Földvári M., Tanitó T., Vig N., Egerszegi Zs., Sipos J., Jáger Cs., Bérczi D., Cser Á.
Mezőcsokonya SE: Iványi B. – Huszár Cs., Balogh L., Marits T, Ceglédi Cs., Nagy G., Vendriczki B., Böjte P., Kuti R., Sebők A., Plajbász I. Vezetőedző: Mátés Balázs.
Gólszerzők: Kuti R. a 8., a 32., a 43. és a 62. percben, Böjte P. a 13., az 50., az 56., a 60. és a 74. percben, Ceglédi Cs. a 25. és a 72. percben, Nagy G. a 37. percben.

Böhönye KSE– Somogyjád SZ.SE 1–3 (1–0)
Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia. Vezette: Horváth Ádám.
Böhönye KSE: Szabó Cs. – Kocsis Z. (Márton R. a 47. percben), Banicz K., Garai Bence (Farkas R. a 24. percben), Garai Balázs (Farkas Cs. a 42. percben), Garai N., Csizmadia T. (Fejes P. az 51. percben), Farkas T., Pintér J. (Gőbölös B. a 11. percben), Bakos M., Mózes G. Vezetőedző: Bérdi József.
Somogyjád SZ.SE: Tompa L. – Petes B., Csatos B. (Stikrád M. a 49. percben), Kaulich D., Madeira-Lopes C., Nyerges B., Hujbert D., Hajdu L., Vajda D., Nagyhegyesi N., Kántor P. Vezetőedző: Hanusz János.
Gólszerzők: Farkas T. a 18. percben, illetve Csatos B. a 42. percben, Hajdu L. a 48. és az 51. percben.

Kaposmérő SE– Kiskorpádi SE 3–1 (2–1)
Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia. Vezette: Schell Zsolt.
Kaposmérő SE: Szücs B. – Rákosa J., Magyar Z., Balogh R., Szabó D. (Begovácz A. a 41. percben), Zalivadnij P., Rubecz P., Horváth K., Tábori G., Gazder D. (Franzi R. a 41. percben), Nagy K. Vezetőedző: Juhász András.
Kiskorpádi SE: Ács-Kocsis A. (Horváth M. a 30. percben) – Blinczki Á. (Büki B. a 41. percben), Kelemen Cs. (Hortobágyi B. a 41. percben), Balog Balázs (Imre K. a 41. percben), Erdei F., Nagy K., Horváth R., Burda D., Sznopek B., Nagy I., Balog Bálint. Vezetőedző: Bogdán Gábor.
Gólszerzők: Rubecz P. a 2. percben, Zalivadnij P. a 32. percben, Franzi R. a 79. percben, illetve Erdei F. a 25. percben.

A bajnokság állása: 1. Kaposmérő SE (2 1 1 0 4–2) 4 pont, 2. Somogyjád SZ.SE (2 1 1 0 4–2) 4 pont, 3. Mezőcsokonya SE (2 1 0 1 14–3) 3 pont, 4. Kiskorpádi SE (2 1 0 1 11–3) 3 pont, 5. Böhönye KSE (2 1 0 1 4–5) 3 pont, 6. Mernye KSE (2 0 0 2 0–22) 0 pont.

A góllövőlista élcsoportja: 1. Böjte Patrik (Mezőcsokonya SE) 6 gól, 2. Kuti Richárd (Mezőcsokonya SE) 5 gól, 3. Erdei Ferenc (Kiskorpádi SE) 4 gól, 4. Horváth Martin (Kiskorpádi SE) és Kelemen Csaba (Kiskorpádi SE) 3-3 gól, 6. Ceglédi Csanád (Mezőcsokonya SE), Farkas Tamás (Böhönye KSE) és Franzi Riccardo (Kaposmérő SE) 2-2 gól.
A harmadik forduló párosítása: Február 12. 9.30: Mezőcsokonya SE–Kiskorpádi SE, 11.30: Kaposmérő SE–Böhönye KSE, 13.30: Somogyjád SZ.SE–Mernye KSE.

Lelle-csoport
Buzsák KSE– BB SC Balatonboglár 3–3 (3–1)
Balatonlellei SE Sporttelep. Vezette: Pasztusics Ákos.
Buzsák KSE: Babina Zs. – Bándi A. (Bebics B. a 15. percben), Fejes K., Proity R., Hatos P., Hosszú B., Molnár G., Matucza Á., István P., Borsi L., Szulimán K. Vezetőedző: Szabó Tamás.
BB SC Balatonboglár: Ivanics G. – Mátyás B., Gelencsér P., Dávid B., Nagy D., Kiss L., Móring Á., Takács Gy., Tuli K., Tihanyi Á.
Gólszerzők: Proity R. a 21. percben, István P. a 32. percben, Hatos P. a 40. percben, illetve Gelencsér P. a 2. és az 55. percben, Nagy D. az 53. percben.

Kéthelyi SE– Balatonföldvári SE 1–5 (0–3)
Balatonlellei SE Sporttelep. Vezette: Hegyi Attila.
Kéthelyi SE: Gyurkó G. – Kisharmadás E., Abdalla R., Buzsáki Á., Gulyás R., Nemes Zs., Kórosi P., Török R., Hosszú O., Krix K. (Nikula András Bence a 41. percben), Nikula András Csaba. Vezetőedző: Nikula András.
Balatonföldvári SE: Kandó Zs. – Csuha G., Koseluk B. (Puller P. a 41. percben), Tislér N. (Lakos J. a 41. percben), Illés K. (Schmidt G. a 41. percben), Tóth V., Kovács N., Kadlicskó G. (Kurdi D. a 41. percben), Nagy J., Rusvai L. (Bán T. a 41. percben). Vezetőedző: Farkas Zoltán.
Gólszerzők: Abdalla R. a 61. percben, illetve Kurdi P. a 7. és a 18. percben, Kovács N. a 27. percben, Schmidt G. az 52. percben, Bán T. az 58. percben.

Zamárdi Petőfi SE– Karád SC 3–3 (1–2)
Balatonlellei SE Sporttelep. Vezette: Knezics Balázs.
Zamárdi Petőfi SE: Barta D. – Gyánó G. (Mészárovics F. a 41. percben), Olasz B., Hodola T., Kiss A., Horváth B., Torjai M., Nagy M., Takács M. (Parragh B. a 63. percben). Vezetőedző: Kiss Ákos.
Karád SC: Huber D. – Bencze R., Bánki M., Bellér T., Bogdán Zs. (Denke B. az 55. percben), Hajduk P. (Orsós Z. a 41. percben), Marics J., Kovács R., Bánki B., Komáromi B. Vezetőedző: Torma Zsolt.
Gólszerzők: Horváth B. a 15. és a 63. percben, Torjai M. a 71. percben, illetve Kovács R. a 30. és a 33. percben, Bogdán Zs. a 44. percben.

A bajnokság állása: 1. Balatonföldvári SE (2 2 0 0 13–2) 6 pont, 2. BB SC Balatonboglár (2 0 2 0 4–4) 2 pont, 3. Zamárdi Petőfi SE (2 0 2 0 4–4) 2 pont, 4. Karád SC (2 0 2 0 3–3) 2 pont, 5. Kéthelyi SE (2 0 1 1 1–5) 1 pont, 6. Buzsák KSE (2 0 1 1 4–11) 1 pont.

A góllövőlista élcsoportja: 1. Kurdi Péter (Balatonföldvári SE) 7 gól, 2. Horváth Bence (Zamárdi Petőfi SE) 3 gól, 3. Gelencsér Péter (BB SC Balatonboglár) és Kovács Richárd (Karád SC) 2-2 gól, 5. Abdalla Roland (Kéthelyi SE), Bán Tibor (Balatonföldvári SE), Bogdán Zsolt (Karád SC) és Hatos Patrik (Buzsák KSE) 1-1 gól.

A harmadik forduló párosítása: Február 12. 9.30: Balatonföldvári SE–Karád SC, 11.30: Zamárdi Petőfi SE–Buzsák KSE, 13.30: BB SC Balatonboglár–Kéthelyi SE.