2023.03.27. 13:13

Hozták a kötelezőt az éllovasok

A Böhönye KSE és a Lengyeltóti VSE is négy góllal nyert, előbbi a Balatonberényt, utóbbi a Karádot győzte le a Somogy vármegyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában.

Fotó: NEMETH LEVENTE FOTO

Somogy vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság, a 19. forduló eredményei
Kéthelyi SE–1926 PSE Fonyód 2–2 (2–0)
Kéthely. V.: Perák A.
Kéthelyi SE: Gyurkó G. – Kolozs L., Nemes R. (Nikula A. a 79. percben), Hajdu I., Buzsáki Á., Géczi D., Vass A., Kórosi P., Hosszú O., Török R., Potyondi S. (Abdalla R. a 66. percben). Vezetőedző: Nikula András.
1926 PSE Fonyód: Miszi I. – Fehér B., Czink M., Böszörményi R., Jóna Z., Molnár M. (Kádár A. a 31. percben), Francsics R., Vándor A., Varga D., Horváth P., Tollár J. Vezetőedző: Graszl Norbert.
Gólszerzők: Vass A. 2 (a 4. percben és a 41. percben), illetve Vándor A. az 58. percben, Varga D. a 62. percben.
Kiállítva: Graszl N. (a 64. percben a kispadról).
Az ifjúsági mérkőzésen: Kéthelyi SE–1926 PSE Fonyód 15–0.

Fotós: Németh Levente

Balatonszabadi SE–Mezőcsokonya SE 1–2 (0–0)
Balatonszabadi. V.: Posza Zs.
Balatonszabadi SE: Németh A. – Jónás P., Szesztrás M., Fenyvesi M., Szentpéteri L., Bárány Á., Keszler Á., Csapó B., Erdős S. (Horváth T. a 23. percben), Ticz G., Takács P. Vezetőedző: Boda Mihály.
Mezőcsokonya SE: Iványi B. – Ceglédi Cs. (Marits T. a 61. percben), Mátés B., Vendriczki B., Böjte P., Iványi B., Sebők A., Kuti S., Cser G., Kuti K., Kuti R. Vezetőedző: Mátés Balázs.
Gólszerzők: Keszler Á. az 53. percben, illetve Kuti K. az 54. percben, Böjte P. a 60. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszabadi SE–Mezőcsokonya SE 4–1.

Balatonföldvári SE–Somogyjád SZSE 3–3 (2–0)
Balatonföldvár. V.: Hegyi A.
Balatonföldvári SE: Porédos F. – Tóth V. (kovács R. a 77. percben), Tislér N., Schmidt G. (Puller P. a 60. percben), Koseluk B. (Illés K. a 73. percben), Kovács N., Óvári A. Kadlicskó G., Kurdi P., Nagy J., Rusvai L. Vezetőedző: Farkas Zoltán.
Somogyjád SZSE: Tánczos R. – Petes B., Vajda D., Stikrád M., Bosnyák Á. (Magyar P. az 55. percben), Kocsis P. (Bathó F. a 63. percben), Madeira-Lopes C., Csatos B., nagyhegyesi N., Kántor P., Bunovácz A. Vezetőedző: Hanusz János.
Gólszerzők: Tóth V. a 39. percben, Kurdi P. a 43. percben, Kadlicskó G. az 54. percben, illetve Bunovácz A. a 84. percben, Csatos B. a 87. percben, Madeira-Lopes C. a 89. percben – büntetőből.
Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonföldvári SE–Somogyjád SZSE 7–0.

Kiskorpádi SE–Kaposmérő SE 0–1 (0–1)
Kiskorpád. V.: Nagy J.
Kiskorpádi SE: Imre K. – Nagy I., Blinczki Á., Balog Bálint, Erdei F. (Horváth M. a 71. percben), Nagy K. (Orsós P. az 54. percben), Büki B. (Balog Balázs az 54. percben), Sznopek B. (Szabó Zs. a 75. percben), Ölbei M., Hortobágyi B., Burda D. Vezetőedző: Bogdán Gábor.
Kaposmérő SE: Tábori G., Szabó L. (Begovácz A. a 78. percben), Rákosa J., Szabó A., Balogh R., Simon M. (Horváth K. a 68. percben), Rubecz P., Török B. (Franzi R. az 58. percben), Szabó D., Heizer R., Gazder D. Vezetőedző: Juhász András.
Gólszerző: Rubecz P. a 8. percben.
Kiállítva: Ölbei M. a 35. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Kiskorpádi SE–Kaposmérő SE 2–2.

Karád SC–Lengyeltóti VSE 2–6 (1–3)
Karád. V.: Juhász F.
Karád SC: Gróf N. – Óvári K. (Szente A. a 70. percben), Kreka B. (Huber D. a 79. percben), Nagy L., Takács D., Bencze R. (Orsós Z. a 79. percben), Barabás Gy., Hajduk P. (Bánki B. a 28. percben), Kovács R., Hajdu Cs. (Marics J. a 70. percben), Komáromi B. Vezetőedző: Torma Zsolt.
Lengyeltóti VSE: Izsák A. (Krivarics A. a 89. percben) – Drubi G., Nagy Sz., Ujváry E. (Jozó T. a 89. percben), Pamuki M. (Németh R. a szünetben), Szekeres G., Horváth M., Georgi R. (Rack R. az 58. percben), Kiss D. (Pamuki A. a 70. percben), Insperger Zs., Bene M. (Berta Á. a 86. percben). Vezetőedző: Szentes Róbert.
Gólszerzők: Kreka B. 2 (a 9. percben és a 61. percben), illetve Kiss D. a 19. percben, Ujváry E. a 26. percben, Pamuki M. a 37. percben, Rack R. 2 (a 71. percben és a 86. percben), Nagy Sz. a 91. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Karád SC–Lengyeltóti VSE 0–9.

Buzsák KSE–Kaposfői Kiske 1–0 (0–0)
Buzsák. V.: Kozma J.
Buzsák KSE: Szulimán K. – Dancs D., Nemes P., Németh J., Hatos P. (Bebics B. a 76. percben), Borsi L. (Hosszú I. Balázs a 83. percben), Fejes K., Babina Zs. (Molnár G. a 62. percben), Palkovics J., István P., Hosszú Balázs II (Ottucsák Z. a 62. percben). Vezetőedző: Kesztyűs Imre.
Kaposfői Kiske: Liska J. – Gyenesei Z. (Piszker B. a 69. percben), Fejes B. (Kiss M. a 69. percben), Ivusza P., Weimann Á., Cserti-Csapó B. (Pencz V. a 69. percben), Czoller P., Fésűs Á., Herbel P., Mező N., Herbel T.
Gólszerző: Borsi L. a 65. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Buzsák KSE–Kaposfői Kiske 0–7.

Böhönye KSE–Balatonberényi KSE 5–1 (2–1)
Böhönye. V.: Cservölgyi Sz.
Böhönye KSE: Szabó Cs. – Gőbölös B. (Szabó P. a 66. percben), Pintér J., Csalló I., Garai Bence, Garai Balázs (Bódis G. a 85. percben), Csizmadia T. (Bakos M. a 60. percben), Farkas T. (Márton R. a 70. percben), Farkas Cs., Kocsis Z. (Mózes G. a 60. percben), Ruzsics D. Vezetőedző: Bérdi József.
Balatonberényi KSE: Konkoly A. (Honti A. a 70. percben) –Bogdán A., Szép M., Nyári T. (Sárközi Zs. a 72. percben), Horváth M. (Tóth Cs. az 53. percben), Bakos Z. (Horváth M. a szünetben), Gazda G., Simon R., Orsós N., Wolf B., Fenusz T. Vezetőedző: Nyári Tibor.
Gólszerzők: Farkas T. 2 (a 7. percben és a 66. percben), Farkas Cs. a 35. percben – büntetőből, Gőbölös B. a 47. percben, Csalló I. a 90. percben, illetve Bogdán A. a 43. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Böhönye KSE–Balatonberényi KSE 5–0.

Dél-Balaton FC–FC Barcs 2–4 (2–2)
Balatonszemes. V.: Mátyás L.
Dél-Balaton FC: Kántor J. (Dobai T. az 53. percben) – Sövény G., Balása M. (Varga Á. az 55. percben), Gerencsér A. (Kerék P. a 75. percben), Böröczky B., Majoros Barnabás, Vajandt Gy., Herczeg M., Majoros Bálint, Réti A. (Balogh B. a 75. percben), Ódor G. (Galgóczi K. a szünetben) Vezetőedző: Böröczky Bánk.
FC Barcs: Tatai L. – Orsós I., Gyaja B., Orsós Sz. (Kocsis P. az 53. percben), Mangult N., Kimpf R., Elmont A. (Talpas M. az 53. percben), Tompa I., Horváth L., Rengel R., Banicz B. Vezetőedző: Laklia Tamás.
Gólszerzők: Herczeg M. a 26. percben, Ódor G. a 28. percben, illetve Banicz B. a 15. percben, Tompa I. 2 (a 44. percben – büntetőből és a 90. percben), Talpas M. az 59. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Dél-Balaton FC–FC Barcs 2–4.
A góllövőlista élcsoportja: 1. Kuti Richárd (Mezőcsokonya SE9 37 gól, 2. Tompa István (FC Barcs) 26 gól, 3. Farkas Tamás (Böhönye KSE) 18 gól, 4. Török Richárd (Kéthelyi SE), Varga Donát (1926 PSE Fonyód) és Zalivadnij Patrik (Kaposmérő SE) 17-17 gól, 7. Galgóczi Károly (Dél-Balaton FC) és Vass Alex Adrián (Kéthelyi SE) 14-14 gól.
A 20. forduló párosítása. Április 1., szombat, 16 óra: Lengyeltóti VSE–Buzsák KSE, Mezőcsokonya SE–Karád SC, Kaposmérő SE–Balatonszabadi SE, 1926 PSE Fonyód–Kiskorpádi SE, FC Barcs–Kéthelyi SE, Somogyjád SZSE–Böhönye KSE. Április 2., vasárnap, 16 óra: Kaposfői Kiske–Balatonföldvári SE, Balatonberényi KSE–Dél-Balaton FC.

Somogy vármegyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság
A 13. forduló eredményei: Balatonszárszó NKSE–Osztopán SE 2–0 (az ifjúsági mérkőzésen 4–1), Inke Villtek SE–Csokonyavisontai KSE 1–6 (az ifjúsági mérkőzés elmaradt), Koppányvölgye FC–Zamárdi Petőfi SE 2–3 (az ifjúsági mérkőzésen 6–0), Nágocs SE–Somogyvár KÖSE 4–1 (a Nágocsnak nincs ifjúsági csapata), Szabási SE–Berzence SE 5–3 (az ifjúsági mérkőzésen 0–6).

Somogy vármegyei IV. osztályú labdarúgó-bajnokság – Északi csoport
A 13. forduló eredményei: Somogybabod SE–Somogyjád II.-Alsóbogáti Sasok 5–0, Balatonendrédi Haladás FC–BBSC Balatonboglár 0–4, Kapolyi SE–Visz Dél-Balaton FC 3–2, Ádánd KSE–Balatonújlaki SE 1–4. A Mernye KSE–Kötcse SE-mérkőzés elmaradt.

Somogy vármegyei IV. osztályú labdarúgó-bajnokság – Déli csoport
A 13. forduló eredményei: Kaposújlaki SE–Csököly ÖSE 1–3, Iharosberény SE–Bodrog SC 7–1, Mike FC–Lábodi Medosz SE 5–0, Ötvöskónyi KSE–Mezőcsokonya SE 0–4. A Somogyszili SE–Gyékényes SE- és a Homokszentgyörgyi SE–Somogyszobi VSE-találkozót sem rendezték meg.