2023.09.02. 20:48

Visszavágott a Kaposvári KK a hétközi vereségért

Szombat este, a Kaposvár Arénában lejátszotta negyedik felkészülési mérkőzését a Kometa Kaposvári KK, mely a hétközi, 77–70-es idegenbeli vereség után a visszavágón legyőzte a Duna-Aszfalt DTKH Kecskemét csapatát.

Őszi Ádám

A vendégek Kucsera és Bouges kosarával kezdett (0–5), miközben az első hazai pontokra – Koprivica – két és fél percet kellett várni (2–5). Fokozatosan lendült támadásba a Kaposvári KK, mely előbb fordított (10–7), majd többek között Halmai triplájával növelni tudta előnyét (15–8). Az első játékrészben Koprivica három személyit is bezsebelt, Abell viszont remekül dobott,  így összeszedett a neve mellé 12 pontot (21–15).

A második negyed elején pillanatok alatt elillant a különbség, Lawrace és Karahodzic kosarai után a Kecskemét fordított (25–26). A válaszra azonban nem kellett sokat várni, egy 8–0-ás hazai sorozatot Bogdán triplája nyugtázott (33–26). Az első félidőt végül Antalics nagyszerű blokkja zárta, amivel a Kaposvár megőrizte hétpontos előnyét (39–32).

A szünetben aztán az öltözőben maradt a hazai csapat, egy 0–13-as Kecskeméti roham közepén Váradi Kornél kért időt (39–45). A  palánk alatti hosszú csendet végül Paár törte meg (41–45), ezt követően pedig gyakorlatilag fej-fej mellett haladt a két együttes (53–52).

Az utolsó játékrész elején Sinik triplájával fordított a vendég gárda (55–57), mely támadásban a hajrára elfáradt. A 36. percben Koprivica kétszer is a gyűrűbe talált, az eredményes támadójáték ráadásul remek védekezéssel párosult ebben a periódusban (64–61). Az izgalmas végjátékot Abell és Paár triplája elodázta, így Dramicanin hármasa már csak szépségtapasz volt a Kecskemét számára (72–66).

Felkészülési mérkőzés

Kometa Kaposvári KK–Duna-Aszfalt DTKH Kecskemét 72–66 (21–15, 18–17, 14–20, 19–14)
Kaposvár Aréna: 300 néző, V.: Kapitány Gellért, Farkas Gábor, Téczely Roland.

Kometa Kaposvári KK: Derek Jackson (9), Paár Márk (13/3), Remy Abell (18/6),  Josh Cunningham (10/3), Milos Koprivica (11). Csere: Halmai Dániel (4/3), Puska Bence (-), Bogdán Benedek (3/3), Fazekas Máté (4), Szőke Bálint (-), Antalics Dániel (-). Vezetőedző: Váradi Kornél.

Duna-Aszfalt DTKH Kecskemét: Shanonn Bouges (13), Ivkovics Milán (-), Kucsera Dániel (8/6), Wittmann Krisztián (2), Marko Sinik 11/6). Csere: Tóth Balázs (-), Kimani Lawrace (13), Tóth Patrik (-), Tórh Barna (3), Kemal Karahodzic (9), Rastko Dramicanin (5/3), Körmendi Bence (2). Vezetőedző: Forray Gábor.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 0–5. 5. p.: 10–7. 7. p.: 17–8. 11. p.: 21–19. 15. p.: 25–26 17. p.: 35–26. 20. p.: 39–32. 25. p.: 39–45. 30. p.: 53–52. 34. p.: 56–61. 37. p.: 62–61. 40. p.: 72–66.

Mestermérleg

Váradi Kornél: – Az előszezonban nem úgy készülünk az ellenfelekből, mint egy bajnoki mérkőzés alkalmával. Ez az időszak rólunk, a csapatról szól. Ebből adódóan nagyon nehéz jól játszani egy szervezett csapattal szemben. Voltak szituációk, amiket jól olvastunk és voltak, amit sajnos rosszul. Ki kell elemeznünk a mérkőzést, de egy biztos, hogy nagyon sok második szándékú kosarat engedtünk. Ha győztesek akarunk lenni, akkor ezt a folytatásban jobban kell kontrollálnunk.

Folytatás jövő hétvégén Pakson, a Morgen Ferdinánd Emléktornán, ahol szombaton 15 óra 30 perckor a cseh Basket Brno ellen kezd a Kaposvári KK.