Megyei Labdarúgás

2023.10.16. 14:07

Megszakadt a Somogyszil és a Karád rossz sorozata

A Somogy vármegyei III.- és IV. osztályú labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában egyetlen éllovas sem botlott, több rossz széria végére viszont pont került.

Fotó: Lang Róbert

A harmadosztályú Karád két vereség és két döntetlen után a tabellán szomszéd Osztopán ellen szerezte meg szezonbeli második győzelmét, míg a negyedosztály déli csoportjában az Ötvöskónyi elleni 6–1-es sikerrel rajtoló Somogyszil öt nyeretlenül megvívott bajnoki után tudott ismét mérkőzést nyerni.

A bajnokaspiránsok közül senki sem hibázott, a negyedosztályban délen a Babócsa, északon pedig a Balatonendréd és a Balatonújlak is megőrizte hibátlan mérlegét. Csakúgy, mint a harmadosztály listavezetője, a Mike.

Eredmények – Tabellák – Mesterlövészek

Somogy vármegyei III. osztály – 7. forduló
Zamárdi ’Petőfi’ SE–Iharosberényi Spartacus SE 4–2
Mike FC–Szabás SE 1–0; Osztopán SE–Karád SC 1–2
Berzence SE–Koppányvölgye FC 10–3

Tabella ITT!

A góllövőlista élmezőnye: 1. Kalló János (Mike), Nagy Szabolcs (Iharosberény) 6-6 gól; 3. Tóth Dániel (Berzence) 5 gól.

Somogy vármegyei IV. osztály, Észak – 7. forduló
Balatonújlaki SE–Mernye KSE 4–2
Somogybabod SE–Balatonberényi KSE 1–0
Ádándi KSE–Balatonendrédi Haladás SE 2–8
BBSC Balatonboglár–Andocs KSE 1–0
Somogyjád II. Alsóbogáti Sasok–Visz Dél-Balaton FC 1–2

A góllövőlista élmezőnye: 1. Orsós István (Balatonújlak), Török Richárd (Ádánd) 10-10 gól; 3. Kovács Levente (Balatonendréd) 9 gól; 4. Hufnáger Imre (Balatonendréd) 8 gól.

Somogy vármegyei IV. osztály, Dél – 7. forduló
Babócsa SE–’Kapostáj’ Zimány SE 7–2
Somogyszili SE–Homokszentgyörgyi SE 3–1
Inke Villtek SE–Kaposújlak SE 1–5
Gyékényes SE–Mezőcsokonya SE II. 4–2
Ötvöskónyi KSE–Csököly Ö.SE 2–2

A góllövőlista élmezőnye: 1. Talpas Mihály (Babócsa) 12 gól; 2. Beke András (Somogyszob), Kazár József (Csököly), Orsós Róbert (Babócsa), Tóth Benjamin (Somogyszil) 6-6 gól.