2023.12.16. 20:16

Ismét hazai pályán kapott ki a Kaposvári KK - FOTÓK

Vereséggel folytatta bajnoki szereplését a Kometa Kaposvári KK, mely az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 12. fordulójában a Duna Aszalt-DTKH Kecskemét ellenében maradt alul.

Hiába kezdett jól a Kaposvár, az első negyed második felét abszolút a Kecskemét uralta, mely Sinik és Karahodzic vezérletével tizenhárom pontos különbséget alakított ki. Támadásban nem jöttek az egyéni megvillanások, a védekezés minőségét pedig tökéletesen mutatta a kapott pontok száma. A második játékrész elején azonban a vendégek támadójátéka ragadt be, az Ivkovics-csapat szűk öt perc alatt mindössze négy pontot szerzett, így 24–31-es állásnál érkezett az időkérés. A rutinos szakember remek érzékkel nyúlt bele a mérkőzésbe, kecskeméti oldalon pedig mindig akadt egy-egy játékos, aki szorongatott helyzetből is képes volt betalálni. A nagyszünet után közelebb lépett a Kaposvár, mely 52–54-nél nagyon közel állt a fordításhoz, ami végül elmaradt. Az utolsó tíz perc hárompontos vendég előnnyel kezdődött, de különösebb izgalmak nélkül zárult, ugyanis a Kecskemét harminc pontot helyezett el a hazai gyűrűben.

Kaposvár–Kecskemét 86–97 (14–27, 22–21, 28–19, 22–30)
Kaposvár Aréna, V.: Mészáros B., Makrai M., Németh P.

Kometa Kaposvári KK:  Paár (7/6), Eaddy (9/3), Jackson (13/3), Koprivica (14), Abell (15/12). Csere: Krnjajski (12/6), Puska (-), Fazekas (4), Halmai (7/3), Bogdán (5/3). Megbízott vezetőedző: Szőke Balázs.

Duna Aszalt-DTKH Kecskemét: Bogues (6), Ivkovic (3), Sinik (24/12), Karahodzic (15), Dramicanin (24/9). Csere: Kucsera (6/6), Tóth B. (5/3), Wittmann (14/6) Vezetőedző: Sztojan Ivkovics.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 9–5. 6. p.: 12–14. 8. p.: 14–21. 10. p.: 14–27. 13. p.: 19–27. 16. p.: 24–37. 18. p.: 29–43. 20. p.: 36–48. 23. p.: 45–51. 25. p.: 52–54. 28. p.: 57–63. 30. p.: 64–67. 32. p.: 66–74. 35. p.: 75–83. 38. p.: 84–89.

Mestermérleg

Szőke Balázs: – Jól kezdtük a mérkőzést, de az eladott labdáinkat könyörtelenül megbüntette az ellenfél. Úgy éreztem, hogy nem hiszünk abban, amit védekezésben csinálunk. Az első és a negyedik negyedben majdnem hatvan pontot kaptunk, ami nagyon sok. Futottunk az eredmény után, de a harmadik játékrészben visszajöttünk a mérkőzésbe. A zárónegyedben viszont rossz döntéseket hoztunk, a védekezésünk minőségéről nem is beszélve. Gratulálok a Kecskemétnek, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Sajnálom, hogy így alakult és köszönjük a szurkolóknak a biztatást.

Sztojan Ivkovics: – A védekezésünk abszolút nem volt jó, nem szabad így kosárlabdázni. Hosszú út áll még előttünk, hogy a csapat stramm legyen. Az egyik amerikai játékosunk nélkül is szimpatikus csapatként játszottunk. A fiatalok is nagyon komolyan hozzátettek ma a sikerhez. Összességében boldog vagyok a győzelem miatt, a játékunkon viszont még van mit javítani.