Labdarúgás

2024.04.13. 21:13

Marcaliban gurított négyet a Nagyatád

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati játéknapján – a négy találkozón egy híján 20 gól született – magabiztosan nyert a listavezető Nagyatád Marcaliban.

Fenyő Gábor

Fotó: NemA

A Nagybajom nyolc góllal tömte ki a csere nélkül érkező öreglaki együttest. A vendégek kettős kiállítás miatt – előbb Geiszt Tamást, rá egy percre pedig Tóth Dánielt küldte le a pályáról Németh Dóra játékvezető – kilenc játékossal játszottak az utolsó 10 percben; más kérdés, hogy ekkor már 7–0-ra ment a bajomi társulat. A nyolc találaton négyen osztoztak, akik közül Weimann Richárd és Babai Gábor triplázott. Az éllovas Nagyatád Marcaliban, a Toponár pedig a Balatoni Vasas otthonban nyert magabiztosan négy gól különbséggel. Előbbi találkozón Vukan Nikolics, utóbbin pedig Ivusza Gábor duplázott. A Kadarkút–Kaposfüred találkozón egyetlen gól döntött a házigazdák javára. A füredieknek az volt zsinórban a negyedik olyan vereségük, ahol nem tudtak betalálni a kapuba.

A 24. forduló szombati eredményei:

Nagybajom–Öreglak 8–0 (5–0)
Nagybajom. Vezette: Németh D.

Nagybajom: Horváth B. (Czeferner R. a szünetben) – Fodor T., Ács-Gergely G., Márton A. (Kiss J. 55.), Weimann R., Babai G., Horváth P. (Kis P. 65.), Csalló I. (György Zs. 55.), Simon R., Iván D. (Varga A. 55.), Iványi Ö. (Pap-Tibol M a szünetben). Játékosedző: Horváth Péter.
Öreglak: Bene D. – ifjabb Virágh K., Szanyi S., Tóth D., Hilcz J., Niklai B., Pápai Cs., Kovács T., Izsó A., idősebb Virágh K., Geiszt T. Edző: Kovács Károly.
Gólszerzők: Weimann R. 3 (19., 29. és 56.), Ács-Gergely G. (35.), Babai G. 3 (37., 39. és 89.), Márton A. (50.).

Kiállítva: Geiszt T. (Öreglak) a 81. percben, Tóth D. (Öreglak) a 82.percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Nagybajom–Öreglak 9–1 (4–0).

Kadarkút–Kaposfüred 1–0 (0–0)
Kadarkút. Vezette: Mátyás L.

Kadarkút: Strublics J. – Albrecht B., Simon R., Sárközi K. (Salamon P. a szünetben), Jakabfi M., Balogh Á., Vangyia A. (Ferenczi M. a szünetben), Horváth M., Kovács G., Németh D., Horváth R. (Kurdi B. a szünetben). Edző: Pintér Gergő.
Kaposfüred: Czebei Á. – Csiszár T., Hornyák D. (Szulimán M. 68.), Dervalits S., Károli Gy., Sipos A. (Somlai D. 20.), Ballerini G. (Varga L. 86.), Csimszi Z., Szántó B., Papp M., Balog A. Edző: Széchenyi Attila.
Gólszerző: Balogh Á. (65.).

Marcali–Nagyatád 0–4 (0–1)
Marcali. Vezette: Balikó Z.

Marcali: Képíró K. – Péterfi Á. (Bojtor N. 22.), Varga B., Bradics T., Balogh L., Szántó Zs. (Klotz Á. a szünetben), Czobor D., Kollár M., Kiss D., Szabó D. (Fátrai B. 78.), Mészáros D. (Bakonyi F. 74.). Edző: Virág Krisztián.
Nagyatád: M. Paunovics – Dekanics M., Kovács K., Kollár D., Tratnyek D., N. Vrban (Pati M. 88.), V. Nikolics (Juhász Á. 77.), Horváth F., Pákai G. (Galamb D. 69.), Fazekas Á. (Mózsi M. 84.), Koósz Á.  Edző: Papp Zoltán.
Gólszerzők: V. Nikolics 2 (18. és 69.), Koósz Á. (56.), Tratnyek D. (87.).

A Marcali ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Balatoni Vasas–Toponár 1–5 (0–1)
Siófok-Balatonkiliti. Vezette: Agócs Á.

Balatoni Vasas: Bagi B. – Lukács B., Alt Á., Magyar M. (Pálfi Zs. 52.), Bene Zs. (Bízsok B. 85.), Nagy L., Horváth F., Gosztonyi B., Beke A., Hutvágner Sz., Vida B. Edző: Vida András.
Toponár: Herman B. – Neubauer M., Ivusza T., Kovács P., Ivusza G., Laczkó D., Fila J., Decsi R. (Stier M. 81.), Tóth V., Péter D. (Juhász D. 75.), Baranyi D. Edző: Keller Imre.

Gólszerzők: Pálfi Zs. (57.), illetve Laczkó D. (42.), Decsi R. (50.), Ivusza G. 2 (73. és 89.), Neubauer M. (82. – 11-esből).

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatoni Vasas–Toponár 2–1 (1–0).

A Segesd–Balatonlelle, a Juta–Barcs, a Somogysárd–Tab  és a Balatonkeresztúr–Csurgó mérkőzést vasárnap 16.30 órakor játsszák.
MESTERLÖVÉSZEK

A góllövőlista élcsoportja: 1. Bradics Tamás (Marcali) 28 gól; 2. Vukan Nikolics (Nagyatád) 21 gól; 3. Bene Zsombor (Balatoni Vasas) 20 gól; 4. Laczkó Dávid József (Toponár) 17 gól; 5–8. (holtversenyben) Horváth Péter (Nagyatád), Simon Róbert (Kadarkút), Decsi Richárd (Toponár) és Ivusza Gábor (Toponár), 16 gól; 9. Boros Tamás (Csurgó) 15 gól; 10–14. (holtversenyben) Dekanics Márk (Nagyatád), Németh János Attila (Balatonlelle), Kelemen Kevin (Balatonlelle), Balogh László (Marcali) és Orsós Viktor Márk (Kaposfüred) 14 gól; 15–17. (holtversenyben) Márton András (Nagybajom), Palkovics Tamás (Somogysárd) és Tompa István (Barcs) 13 gól; 18. Kollega Krisztián (Juta) 12 gól; 19–20. (holtversenyben) Weimann Richárd (Nagybajom) és Kálazi Tamás Bálint (Balatoni Vasas) 11 gól; 21–22. (holtversenyben) Babai Gábor (Nagybajom) és Pető Tamás (Toponár) 10 gól.