Röplabda

2024.04.01. 20:47

Megszerezte az előnyt a Fino Kaposvár

Csak a harmadik felvonás alakult végül izgalmasan; az első két játékrészt magabiztosan húzta be a házigazda Fino Kaposvár a Bp. MAFC-BME elleni bajnoki elődöntő első mérkőzésén.

Fenyő Gábor

A Fino Kaposvár ott folytatta, ahol az alapszakaszban befejezte a Bp. MAFC-BME elleni fellépéseit; akkor ugyanis mindkettőt behúzták Budapesten sima 3–0, majd Kaposváron 3–1 arányban.

Az idei bajnoki elődöntő első felvonása nehézkesen indult, de gyorsan magához tért a házigazda Fino társulata, s végül magabiztosan húzta be a nyitó játszmát.

A folytatás aztán nagyon egyoldalú volt. Baróti Árpád inkább ésszel, mint erőből játszott – ebbe még ász(ok) és egy szépen kivitelezett sánc is belefért –, a két center, a kubai Lescay Favier Tomas Alejandro és az orosz Stepan Novoselov pedig szorgosan és kíméletlenül osztogatta a nagyobbnál nagyobb látványos blokkokat; utóbbi már az ötödiket osztotta ki. A vendég Bp. MAFC-BME láthatóan beletörődött a sorsába, így kiütés lett a második szett vége.

Eleinte úgy tűnt, hogy a harmadik, utolsó játékrészt is gyorsan letudja a kaposvári alakulat; a csapat karmestere, Magyar Bálint a támadásokból is kivette a részét. A játszma utolsó harmadában aztán – fogalmazzunk így – lazábbra vették a játékot a hazaiak, s ezt kihasználták a vendég fővárosiak. Csak ebben a játékrészben több mint kétszer annyi pontot gyűjtöttek össze, mint az előző két szettben. A házigazda Fino Kaposvár ekkor Hubicska Patrik remek megoldásaival jutott többször is játszma- és egyben mérkőzéslabdához, míg a 65 pedig tartó csata végére a csapatkapitány Bögöly Gábor tett pontot.

Bár a vendég Bp. MAFC-BME hibázott többett, a kaposváriak is egy híján 20 alkalommal ajándékoztak pontot az ellenfelüknek. Ebből 15 nyitásrontásból született, amin mindenképpen javítani kell a (közel)jövőben. A mérkőzés pontkirálya Baróti Árpád volt 16 találattal, míg a másik oldalon Altunaga Saroza Raic0 Antonio jeleskedett; a MAFC kubai légiósa 13 pontot szorgoskodott össze.

Folytatás csütörtökön 19 órakor Budapesten a Pénzügyőr SE Kőér utcai sportcsarnokában; a párharc az egyik fél három győzelméig tart.

Fino Kaposvár–Bp. MAFC-BME 3–0 (19, 10, 25)
Kaposvár Aréna, 850 néző. Vezette: Sík B., Tillmann Gy.

Fino Kaposvár: Magyar B. (5), Hubicska (11), Novoselov (8), Baróti (16), Bögöly (7), Lescay (9). Csere: Bozóki (liberó), Zarka M. (–). Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics. Edző: Demeter András György.

Bp. MAFC-BME: Tamási (2), Reyes (8), Katona Á. (3), Altunaga (13), Oláh B. (7), Balogh L. (1). Csere: Benkő B. (liberó), Kocsondi (1), Bandi B. (–). Vezetőedző: Pápai Péter.