Hírek

2008.06.14. 23:42

Csomagolhat a címvédő

Oroszország 1-0-ra nyert a címvédő Görögország ellen a labdarúgó Európa-bajnokság 2. fordulójában, a D csoportban. Ezzel a vereségével a görög együttes elbúcsúzott a tornától és az is eldőlt, hogy Spanyolország csoportelsőként bejutott a negyeddöntőbe.

BAMA

D csoport, 2. forduló: Oroszország-Görögország 1-0 (1-0)  Salzburg, 30 ezer néző. A gólt Konsztantyin Szirjanov szerezte a 33. percben.

Támadó felfogásban léptek pályára a csapatok, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, az oroszok egy hatalmas kapushibát kihasználva szereztek vezetést.

A második félidő nagyon izgalmas volt, a görögök mindent egy lapra feltéve támadtak, az oroszok gyors és veszélyes ellenakciókat vezettek. Bármelyik együttes a maga javára fordíthatta volna a találkozót, újabb gól azonban nem született, így az oroszok versenyben maradtak a továbbjutásért, a spanyolok mindenképpen negyeddöntősök, a görögök pedig elbúcsúztak a tornától.