Egyesült Államok Nagydíja

2021.10.24. 08:54

Verstappen indulhat az élről Austinban

Az összetettben élen álló Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte a Forma-1-es Egyesült Államok Nagydíja szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről Austinban.

Red Bull's Dutch driver Max Verstappen prepares for the first practice session at the Circuit of The Americas in Austin, Texas, on October 22, 2021, ahead of the United States Grand Prix. (Photo by Robyn Beck / AFP)

Forrás: AFP

Fotó: Robyn Beck

A 24 éves pilótának ez az idei kilencedik, és pályafutása 12. pole pozíciója.

Verstappen mellől legnagyobb ellenfele, a világbajnoki pontversenyben hatpontos hátránnyal második, címvédő és hétszeres vb-győztes Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője startolhat, míg a harmadik rajtkockát a másik Red Bullt vezető mexikói Sergio Pérez foglalja majd el.

Hamilton csapattársának, Valtteri Bottasnak a versenyautójában a Mercedes istálló a hétvége előtt kicserélte a hibridmotor belsőégésű részét, ezért a finn versenyző a szabályok értelmében öthelyes rajtbüntetést kapott, így – mivel negyedik lett az időmérő edzésen – a futamot majd a kilencedik pozícióból kezdheti meg.

A versenyhétvége előtt a négyszeres vb-győztes német Sebastian Vettel Aston Martinjában motorelemeket kellett cserélni, így

a rutinos pilóta az ezzel járó büntetés eredményeként csak a mezőny végéről rajtolhat majd.

Ugyanígy járt George Russell, a Williams brit, valamint Fernando Alonso, az Alpine kétszeres világbajnok spanyol versenyzője.

Az 56 körös Egyesült Államok Nagydíja vasárnap – magyar idő szerint – 21 órakor rajtol.