röplabda

2021.11.19. 10:12

Bravúros diadalt aratott a Diamant a Challenge-kupában

Háromszettes győzelmet aratott az 1. MCM-Diamant Kaposvár a Maccabi Hadera otthonában a női röplabda-­Challenge-kupában, a tét a legjobb 16 közé jutás, a visszavágót november 23-án 18 órától rendezik az arénában.

Molnár Gábor

Fennállásának első nemzetközi kupaszereplésére készült az izraeli Maccabi Hadera a Challenge-kupában, ellenfelük pedig az az 1. MCM-Diamant Kaposvár volt, mely immáron harmadik alkalommal indult el a harmadik számú európai megméretésen. Ráadásul legutóbb bejutott a legjobb négy közé, ahol végül a harmadik helyet szerezte meg. A CEV honlapján volt egy szavazás, melyen meg lehetett tippelni a győztes kilétét, s legtöbben a vendégek győzelmére voksoltak, s végül igazuk is lett.

A kaposváriak kicsit megilletődötten kezdték a találkozót, ám fokozatosan játékba lendültek, s nyitásról nyitásra vették át a mérkőzés irányítását. Előbb 14–14-nél utolérték riválisukat a somogyiak, majd a következő labdamenet után már ők vezettek, s innentől nem volt megállás, a Diamant behúzta a nyitójátszmát. A második szettben már nagyobb volt Maticsék fölénye, támadásban és védekezésben is ellenfelük fölé nőttek, s 11 (!) ponttal nyertek. A harmadik etap elején még fej fej mellett haladtak a felek, de Szedmákék ismét felülkerekedtek, s magabiztosan hozták ezt a játékrészt is.

– Örülünk, hogy 3–0-ra sikerült megnyerni a mérkőzést – fogalmazott az 1. MCM-Diamant Kaposvár Facebook-oldalán a meccs után a csapatkapitány, Tatjana Matics. – Kiválóan játszottuk és megmutattuk a kvalitásunkat is. Jó volt Izraelben pályára lépni, hiszen kíváncsiak voltunk rá, milyen itt az élet, milyenek az emberek és a környezet, s összességében ez egy kiváló túra volt.

– Örülök a győzelemnek, főleg azért, mert egy fiatal csapattal értük el – fogalmazott Vincent Lacombe. – Kicsit idegesen kezdtünk, de aztán megnyugodtunk és magabiztosan, fölényesen diadalt arattunk.

Nagy fegyvertény ez a sima siker, hiszen így nyugodtan készülhet a november 23-ai visszavágóra a csapat, de előtte még a magyar bajnokságban is helyt kell állniuk, hiszen szombaton 18 órától a Békéscsabával csapnak össze hazai pályán.

Maccabi Hadera–1. MCM-Diamant Kaposvár 0–3 (–20, –14, –15)

Hadera, Enerbox Sport Palace, 500 néző. V.: Kozlova (orosz), Niewiarowska (lengyel).

Maccabi Hadera: Lander (4), Tupikina (8), Doroshenko (2), Ivgi (7), Cohen (2), Balai (11). Csere: Basson (libero), Bar Netzer (–), Bolima (–). Vezetőedző: Anya German. Edzők: Amír Baram és Tal Rozenshtein.

1. MCM-Diamant Kaposvár: Budai V. (5), Grbac (7), Bashnakova (14), Wirth (6), Szedmák (13), Matics (8). Csere: Szpin (libero), Hegyi B. (–). Vezetőedző: Vincent Lacombe. Edző: Mathieu Bord.

A mérkőzés alakulása. 1. játszma: 3–1, 6–2, 8–4, 10–8, 14–14, 14–16, 17–21, 20–23, 20–25 – 26 perc. 2. játszma: 2–4, 3–6, 4–8, 6–10, 8–12, 9–16, 10–18, 11–21, 12–22, 14–25 – 22 perc. 3. játszma: 3–3, 6–8, 10–14, 11–16, 14–21, 15–22, 15–25 – 21 perc.

Fotó: Muzslay Péter