Kosárlabda NB I./A

2023.01.28. 21:02

Bravúros diadal: győzelembe hajszolták a szurkolók a Kometa kosarasait

Bravúros győzelmet aratott a Kometa Kaposvári KK hazai pályán a Zalakerámia ZTE KK ellen az élvonalbeli férfikosárlabda-bajnokság 18. fordulójában.

Molnár Gábor

Fotó: Lang Robert Kaposvar

Még a csapatkapitány Krnjajski Borisz nélkül készült a Zalakerámia ZTE KK elleni összecsapásra a Kometa Kaposvári KK, a vendégek kiváló formában voltak, hiszen utóbbi hat meccsüket megnyerték, s a tabella harmadik helyéről várhatták az ütközetet. A somogyiak is győzelemmel hangoltak, miután múlt szombaton hazai pályán legyőzték az oroszlányi MVM-OSE Lionst. Volt miért törleszteniük, hiszen idegenben, egy a végletekig kiélezett meccsen, mindössze négy ponttal kaptak ki, de amúgy is mindig parázs meccset vívtunk a zalaiakkal, s már előre borítékolható volt, hogy ezúttal sem lesz ez másként.

Fotós: Lang Róbert

Ahogy az várható volt, a szurkolók és a játékosok sem spóroltak az energiával már a mérkőzés elején sem, így igazi rangadóhangulat uralkodott a Körcsarnokban. Kőkemény párharcok dúltak a pályán, minden egyes lehetőségért alaposan meg kellett dolgozni, Puska Bence szép ziccere után joggal ugrott talpra a publikum, s ez első negyedet, ha minimális különbséggel is, de a hazaiak nyerték. A folytatás is nagy csatát hozott, egyik fél sem  tudott ellépni a másiktól, egy-egy pont volt ide, vagy éppen a ZTE-nek. Osztojics duplájával és O'Reilly két büntetőjével öt ponttal elléptek a vendégek, de a félidő slusszpoénja Browné volt, aki egy flóterrel faragta három a hátrányt.
Tartotta előnyét a vendégegyüttes, a kaposváriaknál Gabric használta ki fizikai fölényét a palánk alatt, az ő pontjaival tartotta a lépést a riválisával a Kometa. Keller Iván második triplájával aztán hattal elhúzott a Zalaegerszeg, de Michael Hughes 2+1-es akciója után újra lőtávolban volt a ZTE. A szurkolók érezték, szükség van a segítségükre és hatalmas buzdításba kezdtek, Brown leindításos közelije után ismét egyenlő volt az állás, sőt az irányító révén a vezetést is átvették.
A zárófelvonás előtt 63–61 állt az eredményjelzőn, a nézők fergeteges hangulatot teremtettek, űzték hajtották kedvenceiket, akik foggal, körömmel őrizték előnyüket. Sebastian Aris trojkája után szinte felrobbant a csarnok, ahogy Browné után is, mely nyolcpontos előnyt jelentett. Hughes emelt be egy középtávolit, s máris tíz volt közte két perccel a vége előtt. Az utolsó másodperceket állva tombolták végig a hazai szurkolók, akik a lefújás után hosszú percekig ünnepelték a Kometa Kaposvári KK játékosait.

Kometa Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK 89–82 (22–21, 22–26, 19–14, 26–21)
Kaposvári Városi Sportcsarnok, 970 néző. V.: Tőzsér Dénes Kelemen, Ádám József, Szilágyi Bálint.
Kometa Kaposvári KK: Brown (23/6), Aris (10/6), Halmai D. (-), Gabric (25/6), Hughes (18). Csere: Puska B. (2), Hendlein R. (2), Parsons (9), Bogdán B. (-). Vezetőedző: Ivan Rudez. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.
Zalakerámia ZTE KK: Trice (16/6), O'Reilly (9), Polster (2), Smith (15/3) Osztojics (15). Csere: Zsiros P. (5/3), Rakicevic (6), Csuti (6), Keller I. (8/6). Vezetőedző: Sebastjan Krasovec. Edző: Baki Gergely.
Az eredmény alakulása.
2. perc: 0–2, 4. perc: 9–6, 6. perc: 9–12, 8. perc: 16–14, 10. perc: 22–21, 12. perc: 27–27, 14. perc: 29–29, 16. perc: 34–32, 18. perc: 40–41, 20. perc: 44–47, 22. perc: 44–50, 24. perc: 50–53, 27. perc: 53–56, 30. perc: 63–61, 32. perc: 68–66, 34. perc: 70–66, 36. perc: 78–70, 38. perc: 82–72, 40. perc: 89–82.