Megyei labdarúgás

2023.05.08. 14:00

A Balatonföldvár kiütötte az FC Barcsot

A Balatonföldvár hazai pályán 7–0-ra verte a tabellán dobogós FC Barcsot, nem a győzelem volt meglepetés, hiszen a tópartiak jelentős játékerőt képviselnek, hanem a diadal mértéke.

Fotó: Lang Robert Kaposvar

Somogy megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság, a 25. forduló eredményei
Balatonszabadi SE–Dél-Balaton FC 3–3 (3–2)
Balatonszabadi. V.: Czár K.
Balatonszabadi SE: Jónás P. – Ticz G., Horváth M., Szentpéteri L., Hadaró R., Németh R., Ükös P. (Papp L. az 52. percben), Csapó B., Bárány Á., Keszler Á., Fenyvesi M. Vezetőedző: Boda Mihály.
Dél-Balaton FC: Kántor J. – Sövény G., Sövény Z., magyari N., Böröczky B., Majoros Barnabás (Farkas Gy. a 82. percben), Balogh B., Vajandt Gy., Majoros Bálint, Réti A., Ódor G. Vezetőedző: Böröczky Bánk.
Gólszerzők: Németh R. a 15. percben, Bárány Á. a 37. percben, Ükös P. a 39. percben, illetve Magyar N. a 27. percben, Ódor G. a 43. percben, Balogh B. a 60. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszabadi SE–Dél-Balaton FC 2–3.

Sima győzelmet aratott a Lengyeltóti Kaposfőn

Balatonföldvári SE–FC Barcs 7–0 (3–0)
Balatonföldvár. V.: hegyi A.
Balatonföldvári SE: Kandó Zs. – Óvári A., Tóth V., Schmidt G. (Lakos J. a 77. percben), Koseluk B., Kovács N. (Puller P. a 65. percben), Porédos F., Kadlicskó G., Nagy J. (Illés K. a 71. percben), Nieselberger Á. (Tislér N. a 71. percben), Rusvai L. Vezetőedző: Farkas Zoltán.
FC Barcs: Tatai L. – Orsós I., Gyaja B., Kampf R., Banicz B. (Kocsis P. a 65. percben), Laklia T., Tompa I., Kimpf R., Horváth L., Rengel R. (Bencsik S. a 65. percben), Orsós Sz. Vezetőedző: Laklia Tamás.
Gólszerzők: Tóth V. 2 (a 11. percben és a 62. percben), Kandó Zs. a 15. percben – büntetőből, Nieselberger Á. a 38. percben, Koseluk B. a 63. percben, Óvári A. 2 (a 75. percben és a 85. percben).
Kiállítva: Kocsis P. a 66. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonföldvári SE–FC Barcs 1–2.

Somogyjád SZSE–Mezőcsokonya SE 1–3 (0–1)
Somogyjád V.: Perák A.
Somogyjád SZSE: Tánczos R. – Petes B., Csatos B., Varga J. (Szabó M. a szünetben), Bosnyák Á., Madeira-Lopes C., Nyerges B., Hajdu L., Vajda D., Bathó F., Kántor P. Vezetőedző: Hanusz János.
Mezőcsokonya SE: Iványi B. – Kuti S., Ceglédi Cs. (Marits T. a 68. percben), Mátés B., Vendriczki B., Böjte P., Iványi B., Sebők A., Cser G., Kuti K., Kuti R. Vezetőedző: Mátés Balázs.
Gólszerzők: Hajdu L. a 74. percben, illetve Kuti S. a 13. percben, Mátés B. a 60. percben, Kuti K. a 86. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyjád SZSE–Mezőcsokonya SE 0–12.
Karád SC–Kiskorpádi SE 1–2 (1–1)
Karád, V.: Páhoki Zs.
Karád SC: Gróf N. – Bánki M., Kreka B., Szűcs J., Bencze R., Takács D., Bánki B. (Orsós Z. a 87. percben), Hajduk P. (Kovács B. a 41. percben), Hajdu Cs., Kovács R., Komáromi B. (Marics J. a 74. percben) Vezetőedző: Torma Zsolt.
Kiskorpádi SE: Imre K. – Horváth R. (Erdei F. a 73. percben), Blinczki Á., Kelemen Cs. (Büki B. a 78. percben), Nagy K. (Ábrahám R. az 50. percben), Hortobágyi B., Balog Balázs, Burda D., Sznopek B., Nagy I. (Ölbei M. az 50. percben), Balog Bálint. Vezetőedző: Bogdán Gábor.
Gólszerzők: Hortobágyi B. a 3. percben (öngól), illetve Horváth R. a 17. percben, Imre K. a 65. percben – büntetőből.
Kiállítva: Ölbei M. a 82. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Karád SC–Kiskorpádi SE 4–2.
Buzsák KSE–Kéthelyi SE 1–0 (1–0)
Buzsák. V.: Posza Zs.
Buzsák KSE: Szulimán K. – Pacsai Gy., Nemes P., Proity R., Németh J., Hosszú Balázs I. (Hatos P. a szünetben), Borsi L. (Fejes K. a 85. percben), Palkovics J., Babina Zs. (Bebics B. a 60. percben), István P., Horváth M. Vezetőedző: Kesztyűs Imre.
Kéthelyi SE: Gyurkó G. – Nemes R., Hajdu I., Buzsáki Á., Abdalla R., Vass A., Kórosi P., Török R., Géczi D., Kutor B., Kisharmadás E. vezetőedző Nikula András.
Gólszerző: Proity R. a 14. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Buzsák KSE–Kéthelyi SE 3–5.
Böhönye KSE–1926 PSE Fonyód 3–1 (1–0)
Böhönye. V.: Cservölgyi Sz.
Böhönye KSE: Szabó Cs. – Banicz K., Márton R., Garai Bence, Garai Balázs (Márton R. a 70. percben), Gőbölös B. (Szabó P. a 60. percben), Farkas Cs., Bakos M., Ruzsics D., Kocsis Z., Mózes G. Vezetőedző: Bérdi József.
1926 PSE Fonyód: Varga B. – Miszi I., Mezriczki Z., Böszörményi R., Jóna Z., Molnár M., Németh Á., Tollár J., Varga D., Horváth P.l, Graszl N. Vezetőedző: Graszl Norbert.
Gólszerzők: Farkas Cs. 2 (a 23. percben és az 50. percben), Bakos M. a 47. percben, illetve Varga D. a 65. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Böhönye KSE–1926 PSE Fonyód 10–0.
Balatonberényi KSE–Kaposmérő SE 1–5 (0–4)
Balatonberény. V.: Benke P.
Balatonberényi KSE: Konkoly A. – Szép M., Vörös B., Wolf B. (Sárközi Zs. az 58. percben), Bakos Z., Bogdán A. (Érchegyi Cs. a 83. percben), Faragó Zs., Honti A. (Tulman Zs. a 8. percben), Bús D. (Tóth Cs. az 58. percben), Balázs L., Fenusz T. Vezetőedző: Nyári Tibor.
Kaposmérő SE: Szücs B. – Szabó L. (Franzi R. a 74. percben), Rákosa J., Horváth M., Szabó A. (Begovácz A. a 74. percben), Balogh R. (Szabó D. a 19. percben), Rubecz P., Berta P., Török B., Niklai Á., Horváth K. Vezetőedző: Juhász András.
Gólszerzők: Bogdán A. a 67. percben, illetve Rubecz P. a 3. percben, Balogh R. az 5. percben, Rákosa J. 2 (a 23. percben és a 30. percben – mindkettőt büntetőből), Török B. a 47. percben..
Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonberényi KSE–Kaposmérő SE 0–2.
Kaposfői Kiske–Lengyeltóti VSE 2–5 (0–4)
Kaposfő. V.: Takács M.
Kaposfői Kiske: Pencz V. – Gyenesei Z., Endre H., Piszker B. (Kiss M. a 74. percben), Árbogást A., Fésűs Á., Blinczki D., Mező N. (Fejes B. az 59. percben), Herbel T. (Herbel P. a 26. percben), Bartos J. (Ivuzsa P. az 59. percben), Ács A.
Lengyeltóti VSE: Izsák A. – Drubi G. (Georgi R. a 12. percben), Nagy Sz. (Pamuki A. a 72. percben), Horváth T. (Schmida I. a 63. percben), Ujváry E., Pamuki M. (Rack R. a 63. percben), Horváth M. (Németh R. a szünetben), Kiss D. (Szekeres G. a 85. percben), Insperger Zs., Bene M., Szenyéri R. Vezetőedző: Szentes Róbert.
Gólszerzők: Bartos J. az 54. percben, Ács A. a 90. percben, illetve Bene M. a 11. percben, Horváth T. a 19. percben, Ujváry E. a 21. percben, Pamuki M. a 39. percben, Kiss D. a 61. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfői Kiske–Lengyeltóti VSE 3–0.
A 26. forduló párosítása. Szombat, 17 óra: Kéthelyi SE–Balatonföldvári SE, Balatonszabadi SE–Karád SC, Mezőcsokonya SE–Kaposfői Kiske, Kaposmérő SE–Somogyjád SZSE, 1926 PSE Fonyód–Balatonberényi KSE, FC Barcs–Böhönye KSE, Lengyeltóti VSE–Dél-Balaton FC. Vasárnap, 17 óra: Kiskorpádi SE–Buzsák KSE.
A góllövőlista élcsoportja: 1. Kuti Richárd (Mezőcsokonya SE) 51 gól, 2. Tompa István (FC Barcs) 30 gól, 3. Török Richárd (Kéthelyi SE) 23 gól, 4. Farkas Tamás (Böhönye KSE) 22 gól, 5. Zalivadnij Patrik (Kaposmérő SE) 21 gól, 6. Varga Donát (1926 PSE Fonyód) 19 gól, 7. Galgóczi Károly (Dél-Balaton FC), Rákosa József (Kaposmérő SE) és Vass Alex Adrián (Kéthelyi SE) 18-18 gól.
Somogy megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság
A 19. forduló eredményei: Szabás–Koppányvölgye FC 3–4 (az ifjúsági mérkőzésen 0–4); Balatonszárszó–Inke 3–2 (az ifjúsági mérkőzés elmaradt); Osztopán–Kapostáj Zimány SE 2–0 (az ifjúsági mérkőzésen 5–2); Berzence–Csokonyavisonta 3–2 (az ifjúsági mérkőzésen 5–1); Somogyvár–Zamárdi 1–0 (az ifjúsági mérkőzésen 2–4). A Nágocs csapata szabadnapos volt.
A góllövőlista élcsoportja: 1. Török Zoltán (Szabási SE) 23 gól, 2. Balogh Márió (Nágocs SE) 22 gól, 3. Lakatos Roland (Somogyvár KÖSE) 17 gól, 4. Nagy László (Nágocs SE) 16 gól, 5. Késmárki Tamás (Balatonszárszó NKSE) 14 gól, 6. Horváth Dániel Richárd (Somogyvár KÖSE), Markos Péter (Inke Villtek SE), Takács Dávid (Balatonszárszó NKSE) és Torjai Miklós (Zamárdi Petőfi SE) 12-12 gól.
Somogy megyei IV. osztályú labdarúgó-bajnokság
Északi csoport, a 19. forduló eredményei: Visz-Dél-Balaton FC–Kötcse 0–7, Alsóbogát-Somogyjád II.–Andocs 3–5; Ádánd–Mernye 2–5; Balatonújlak–Somogybabod 2–1. A BBSC Balatonboglár csapata szabadnapos volt. A Kapoly–Balatonendréd-mérkőzés 1–4-es vendégvezetésnél félbeszakadt.
A góllövőlista élcsoportja: 1. Bacskai Gergő Gyula (Kötcse SE) és Husz Attila (Balatonújlaki SE) 22 gól, 3. Almási Dávid (Somogybabod SE) 19 gól, 4. Répási István (Andocs KSE) 14 gól, 5. Höss Zoltán (Kapolyi SE) 13 gól, 6. Balassa Bálint (Mernye KSE) és Paldesz Patrik (Somogybabod SE) 12-12 gól, 8. Cser Ádám Sándor (Mernye KSE), Takács György (BBSC Balatonboglár) Tanító Tibor (Mernye KSE) 11-11 gól.
Déli csoport, a 19. forduló eredményei: Mezőcsokonya II.–Homokszentgyörgy 1–3; Somogyszob–Kaposújlak 2–2; Somogyszil–Mike 1–7, Ötvöskónyi–Iharosberény 1–2; Csököly–Lábod 2–3. A Gyékényes–Bodrog-mérkőzés elmaradt.
A góllövőlista élcsoportja: 1. Kalló Ármin János (Mike FC) 32 gól, 2. Farkas Richárd (Homokszentgyörgyi SE) 31 gól, 3. Fitos Tamás (kaposújlaki SE) 28 gól, 4. Beke András (Somogyszobi VSE) 19 gól, 5. Kozma István (Mike FC) 18 gól, 6. Herke Dávid Norbert (Csököly ÖSE) 17 gól, 7. Keller Róbert (Lábodi Medosz SE) 14 gól, 8. Kohán István (Mike FC) és Orsós Gergő (Iharosberény SE) 12-12 gól, 10. Czene Gábor (Iharosberény SE), Kolló Mihály (Somogyszobi VSE) és Kővári Sándor (Somogyszobi VSE) 11-11 gól.