Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság

2023.09.24. 10:48

Rangadót nyert a Lelle, pontosztozkodás Atádon

Két nagy meglepetés is akadt a Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján. A Kaposfüred a 93. percben egyenlített Nagyatádon, így már nincs százszázalékos csapat az első vonalban, míg a Balatonkeresztúr Toponáron ünnepelhette az idei szezon első győzelmét.

Fotó: NEMETH LEVENTE FOTO

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának rangadóját Balatonlellén játszották, ahol a házigazdák Hegedűs Gyula két 11-esből szerzett találatával – csupán három perc telt el a két büntető között – már a 21. percben magabiztosan vezettek. Már-már úgy tűnt, hogy a Nagyatád sikerrel veszi a Kaposfüred elleni fellépését is, ám a vendégek a bő 10 perccel korábban pályára lépett Sántha Tibor góljával a hosszabbítás harmadik percében kiharcolták maguknak az egyik pontot. Az újonc Barcs otthon ikszelt a Balatoni Vasassal, míg a Balatonkeresztúr az idei bajnoki szezon első győzelmét ünnepelhette. A vendégek szereztek előnyt az 50. percben, ám hét perccel később már a házigazda Toponár vezetett, miután Pető Tamás négy perc alatt kétszer is betalált. A vége aztán megint a vendég Balaton-partiaké volt, miután Horváth Milán – aki az első gól(já)t szerezte – ezúttal két perc alatt duplázott. A Marcali könnyedén vette a csurgói fellépését; már bő negyed óra elteltével három góllal mentek.

A 7. forduló eredményei

Balatonlelle–Nagybajom 3–1 (2–0)

Balatonlelle. Vezette: Takács M.

Balatonlelle: ifjabb Posza Zs. – Országh B. (Kiss K. a 85. percben), Soóky R. (Dömötör D. a 62. percben), Kelemen K., Kovács P., Hegedűs Gy., Hrabovszki Z., Körmendy K., Németh J. (Barczi L. a 62. percben), Kovács K. (Muth M. a 90 + 4. percben), Fazekas Á. Játékosedző: Kenéz Szabolcs.

Nagybajom: Horváth B. – Varga A. (Fodor T. az 56. percben), Márton A., György Zs., Weimann R., Babai G. (Ács-Gergely G. az 56. percben), Horváth P., Kis P., Csalló I., Simon R. (Abdalla R. a 84. percben), Pap-Tibol M. (Iványi Ö. a 76. percben). Játékosedző: Horváth Péter.

Gólszerzők: Hegedűs Gy. 2 (a 18. percben és a 21. percben – mindkettőt 11-esből), Németh J. (a 46. percben), illetve Weimann R. (a 66. percben).

A Nagybajom ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Nagyatád–Kaposfüred 2–2 (1–1)

Nagyatád. Vezette: Erdelecz J.

Nagyatád: M. Paunovics – Kovács K., Kollár D., N. Vrban, Galamb D., V. Nikolics (Antal D. a 82. percben), Fazekas Á., Pákai G., Dekanics M., Horváth F., Csikós Á. (Pati M. a 88. percben). Edző: Papp Zoltán.

Kaposfüred: Vass J. – Csiszár T. (Szulimán M. a 69. percben), Hornyák D., Károli Gy., Sipos A., Farkas T., Prokli G., Kovács R., Szántó B., Magyar K. (Sántha T. a 82. percben), Balog A. Edző: Széchenyi Attila Ferenc.

Gólszerzők: Galamb D. (a 16. percben), Dekanics M. (a 78. percben 11-esből), illetve Farkas T. (a 22. percben), Sántha T. (a 90 + 3. percben).

A Kaposfüred ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Barcs–Balatoni Vasas 2–2 (0–1)

Barcs. Vezette: Balikó Z.

Barcs: Banicz Barnabás – Orsós I., Mangult N., Gergulás F. (Jakab J. a 88. percben), Tompa I. Wuts A. (Jakab A. a 79. percben), Niklai P., Kocsis P. (Elmont A. a 82. percben), Banicz Benjamin (Horváth L. a 79. percben), Miskovics P., Androsics A. Edző: Minor Levente.

Balatoni Vasas: Bagi B. – Polgár B., E. Oyedeji, Bene Zs., Beke A., Kökönyei A., Unger P., Magyar M. (Gosztonyi B. a 87. percben), Alt Á., Hutvágner Sz., Horváth F. (Vida B. a 89. percben). Edző: Vida András.

Gólszerzők: Tompa I. (az 53. percben), Androsics A. (a 78. percben), illetve Bene Zs. 2 (a 15. percben és a 73. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: Barcs–Balatoni Vasas 9–0 (4–0).

Toponár–Balatonkeresztúr 2–3 (0–0)

Toponár. Vezette: Czár K.

Toponár: Herman B. – Neubauer M., Pető T. (Decsi R. a 76. percben), Tóth V., Kovács P., Ivusza G., Laczkó D., Fila G., Fila J. (Németh N. a 86. percben), Ivusza T. (Péter D. a 89. percben), Baranyi D. Játékosedző: Ivusza Gábor.

Balatonkeresztúr: Egyed B. – Keöves A. (Horváth S. az 57. percben), Horváth M. (Olti Á. a 89. percben), dr. Gelencsér A. (Wolf B. a 66. percben), Papp K., Kis-Balázs R., Lajtai B., Bakos P., Kozma M., Suchmann D., Nagy P. (Mózes K. a 81. percben). Játékosedző: dr. Gelencsér András.

Gólszerzők: Pető T. 2 (az 53. percben és az 57. percben)illetve Horváth M. 3 (az 50. percben, a 78. percben és a 80. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: Toponár–Balatonkeresztúr 2–2 (1–2).

Csurgó–Marcali 3–5 (0–3)

Csurgó. Vezette: Babos Cs.

Csurgó: Beke Bence – Papp M., Simon K., Holoda M. (Papp B. az 58. percben), Boros T., Horváth M., Szabó Á., Kovács K., Dömötörfy B., Patak B. (Györgyfalvi K. a 32. percben), Orsós Gy. (Nagy B. a 79. percben). Edző: Bódis Gábor.

Marcali: Képíró K. – Kollega K. (Benke B. a 72. percben), Garai F. (Kollár M. az 58. percben), Laki-Molnár O. (Czimondor P. a 61. percben), Czobor D., Balogh L. (Kiss D. a 75. percben), Varga D., Klotz Á. (Bakonyi F. a 88. percben), Szabó D., Mészáros D. (Péterfi Á. az 58. percben), Bradics T. Edző: Bőzsöny János.

Gólszerzők: Képíró K. (Marcali – kapus) öngól a 65. percben, Boros T. (a 74. percben), Kovács K. (a 83. percben), illetve Bradics T. (az 5. percben), Balogh L. 2 (a 10. percben és a 16. percben), Czimondor P. (a 71. percben), Kiss D. (a 89. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgó–Marcali 0–0.

A Tab–Segesd, a Somogysárd–Juta és az Öreglak–Kadarkút mérkőzést vasárnap 16 órakor rendezik.

MESTERLÖVÉSZEK

A góllövőlista élcsoportja: 1-2. (holtversenyben) Bradics Tamás (Marcali) és Bene Zsombor (Balatoni Vasas) 8 gól; 3–4. (holtversenyben) Palkovics Tamás (Somogysárd) és Orsós Viktor Márk (Kaposfüred) 7 gól; 5-6. (holtversenyben) Németh János Attila (Balatonlelle) és Dekanics Márk (Nagyatád) 6 gól; 7–12. (holtversenyben) Kelemen Kevin (Balatonlelle), Balogh László (Marcali), Laczkó Dávid József (Toponár), Pető Tamás (Toponár), Farkas Tamás (Kaposfüred) és Boros Tamás (Csurgó) 5 gól; 13–19. (holtversenyben) Hrabovszki Zoltán (Balatonlelle), Decsi Richárd (Toponár), Kálazi Tamás Bence (Balatoni Vasas), Szántó Bence (Kaposfüred), Márton András (Nagybajom), Tábori Tamás (Tab) és Gergulás Ferenc (Barcs) 4 gól.