Röplabda

2023.10.29. 21:03

Csoda történt Burgaszban a Fino balszerencséjére

Fenyő Gábor

Hiába bíztunk és reménykedtük a csodában, sajnos nem jött össze. Pedig a Fino Kaposvár most tényleg megérdemelte volna. A vasárnapi záró mérkőzésen Burgaszban a Budva 3–0 (20, 24, 15) arányban legyőzte 83 percig tartó találkozón az egészen addig szettveszteség nélkül  menetelő házigazda bolgár Neftohimik Burgasz csapatát. Így hármas holtverseny alakult ki az első három helyen (minden csapat kétszer nyert és egy meccset veszített), s végül a szettarányok döntöttek a tovább jutás sorsáról. A Fino Kaposvár járt a legrosszabbul; végül csak a harmadik lett.

A csoport végeredménye: 1. Budva 6 pont (7–3), 2. Neftohimik Burgasz 6 pont (6–3), 3. Fino Kaposvár 6 pont (6–4), 4. OK Strumica 0 pont (0–9).

A Fino Kaposvár így elbúcsúzott a Bajnokok Ligájától, s a CEV Kupában folytathatja.