Kosárlabda

2023.11.25. 21:14

Hullámzó mérkőzést húzott be a Kaposvár

Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság (NB I./A) 9. fordulójában megszerezte negyedik győzelmét a Kometa Kaposvári KK, mely remek első játékrész után, több ízben is visszaengedte a mérkőzésbe a Budapesti Honvéd SE csapatát.

Fotó: Lang Róbert

Első idegenbeli győzelmére készült a Budapesti Honvéd SE, mely az Alba Fehérvár, az OSE Lions, a Szolnoki Olaj, valamint legutóbb az NKA Pécs vendégeként is vereséget szenvedett, és egyébként is zsinórban háromszor hagyta el pont nélkül a játékteret. A Kaposvári KK viszont eddig hazai környezetben jól szerepelt, a Kaposvár Arénában csak a Sopron KC tudott nyerni egy drámai, hosszabbításos mérkőzésen. A szombati, alsóházi összecsapás így hazai győzelmet ígért, a papírforma pedig érvényesült is a parketten.

A vendégek nem számíthattak az ex-kaposvári Isiah Brown játékára, a kulcsember ugyanis az utolsó edzésen kézsérülést szenvedett. Ennek ellenére Reizinger Máté vezérletével egy 1–8-as rohammal nyitott a Honvéd, de résen volt a Kaposvár, mely Milos Koprivica kosaraival zárkózott, majd többek között Remy Abell ponterős játékának köszönhetően fordított (21–19).

A második negyedben gyorsan tízpontosra duzzadt a különbség, miután Halmai Dániel egymás utáni két támadásban, mindkét sarokból elhelyezett egy-egy hárompontost a gyűrűben. Ezt követően pedig Ronald Jackson ugrasztotta talpra a közönséget egy szemet gyönyörködtető zsákolással. Ez a 10–0-ás szakasz meg is alapozta a magabiztos félidei előnyt, a szünetig Remy Abell 17 pontig jutott (44–31).

A fordulás után némileg akadozott a kaposvári támadógépezet, de a 27. percben így is 55–40-re vezetett Váradi Kornél együttese, mely ezt követően látványos gödörbe került. A vendégek ezt ki is használták, a Honvéd Ilija Djokovic és Stefan Filipovic vezérletével szűk három perc alatt eltüntette a különbséget (57–54).

Az utolsó tíz percben így gyakorlatilag egy új összecsapás kezdődött. Ezúttal viszont a vendégek hibáztak többet, így egy 7–0-ás roham után ismételten tízpontos különbség rajzolódott ki az eredményjelzőn (64–54). Két bekapott tripla és egy kétpontos viszont megtette a hatását, így 64–62-nél Váradi Konél remek érzékkel kért időt. Sikerült is megtörni a Honvéd lendületét, így a fordítás elmaradt, sőt hat perccel a vége előtt, az addig 10 pontot szerző kulcsember, Joseph Henry kipontozódott. Tahj Eaddy triplája pedig viszonylagos megnyugvást hozott a kispadon és a lelátón egyaránt (71–62), miközben Milos Koprivica és Bogdán Benedek is kipontozódott. Az utolsó percek izgalmat igen, de újabb fordulatot már nem hoztak, így a Kaposvári KK a 28 pontot jegyző Remy Abell, valamint a 12 lepattanóig jutó Ronald Jackson vezérletével nyert a Honvéd ellen.

Tippmix Férfi Kosárlabda NB I./A - 9. forduló
Kometa Kaposvári KK–Budapest Honvéd SE 75–69 (21–19, 23–12, 13–23, 16–15)
Kaposvár Aréna: 1100 néző, V.: Benczur T., Makrai M., Földes Á.

Kometa Kaposvári KK: R. Jackson (12/3), Paár M. (5), R. Abell (28/15),  T. Eaddy (7/3), M. Koprivica (7). Csere: Halmai D. (6), Puska B. (2), Krnjajski B. (-), Bogdán B. (6), Fazekas M. (2). Vezetőedző: Váradi Kornél.

Budapesti Honvéd SE: I. Djokovic (16/9), Reizinger M. (11/9), Kopácsi Á. (1), J. Henry 13/6), Peringer B. (2), Csere: , Hajdu P. (3), S. Filipovic (17/9), Bazsó B (6/3). Vezetőedző: Zlatko Jovanovic.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–9. 5. p.: 11–14. 8. p.: 21–14. 10. p.: 21–19. 12. p.: 29–19. 15. p.: 31–26. 18. p.: 40–28. 20. p.: 44–31. 24. p.: 49–38. 28. p.: 55–48. 30. p.: 57–54. 32. p.: 64–54. 34. p.: 64–62. 35. p.: 71–62. 39. p.: 71–67.

Mestermérleg

Váradi Kornél: Többször eldönthettük volna ezt a mérkőzést, de voltak fegyelmezetlenségek, amik ezt nem tették lehetővé. A mondás tökéletesen igaz, inkább nyerjünk csúnyán, minthogy vereséget szenvedjünk szép játékkal. Ma este ismét nagyot küzdöttünk, és egy roppant fontos mérkőzést húztunk be. Gratulálok a csapatnak, és szeretnék köszönetet mondani a szurkolóknak a remek hangulatért.

Zlatko Jovanovic: Gratulálok a Kaposvárnak, mely szinte végig vezetett és összességében megérdemelten nyert. Mindössze két légióssal, illetve az akadémia fiataljaival ez egy vállalható eredmény és azt hiszem, hogy egy jó dolog a magyar kosárlabda számára. Egységes csapatként szenvedtünk ma vereséget, büszke vagyok a srácokra.