2023.11.07. 14:33

Idegenben ütötte ki ellenfelét, így áll most a Siófok KC a bajnokságban

Féltávhoz ért a női harmadosztályú kézilabda-bajnokság ( NB II.) alapszakasza. Az 'E' jelű kvartettben a Siófok KC a második, míg a Nagyatádi RKC a harmadik pozícióban fordul rá a visszavágókra. A két somogyi csapat a hétvégén pont egymás ellen kezdi majd meg a visszavágók sorát.

Fotó: Németh Levente

Fölényes, roppant magabiztos győzelmet aratott a DKKA U21-es csapata felett a Siófok KC, mely a 8. forduló után, a Mohácsi TE 1888 mögött a második helyen áll a tabellán. Pintér Károly együttese azonban közel sem kezdte annyira meggyőzően a mérkőzést, mint azt a félidő és a végeredmény mutatja. A két együttes az első bő húsz percben fej-fej mellett haladt, több ízben is a Siófok küzdött az egyenlítését egy, vagy éppen kétgólos hátrányban. Döntetlen viszont 11–11-nél volt utoljára, 12–13 után pedig zsinórban hét vendég találat született egyetlen hazai gól nélkül. Ez egyben azt is jelentette, hogy a félidőre gyakorlatilag el is dőlt a bajnoki pontok sorsa. A különbséget a szünet után tovább tudta növelni a Balaton-parti együttes, melynek legeredményesebb játékosa ezúttal Bojtok Anna és Kocsis Szilvia volt nyolc-nyolc találattal.

DKKA U21–Siófok KC 31–44 (12–20)
Kunszentmiklós, Városi Sportcsarnok; V.: Drinóczi, Kiss.
Kiállítás: 10 ill. 4 perc.
Hétméteres: 3/2 ill. 3/3.

Siófok KC: Sándor-Györkös R. 1, Nógrádi A. (kapusok) – Lozsi E. 1, Sólyom S. 1, Bojtok A. 8, Deme L., Kocsis Sz. 8, Koósz K. 5, Koósz F. 2, Torday-Nagy S. 1, Póczik K. 6, Bozsok D. 2, Posta L. 1, Jócsik N. 1, Karé K. 7. Vezetőedző: Pintér Károly.

Mestermérleg

Pintér Károly: – Az első negyed órában kicsit nyugtalan voltam, mert nem azt kaptam a csapattól, mint amit vártam. A folytatásban beindult a gépezet, helyenként kifejezetten szép kézilabdát mutattunk be és ennek eredményeképpen fölényes győzelmet arattunk a DKKA ifjúsági csapat ellen. Örülök, hogy mindenkinek lehetőséget tudtam adni és szinte mindenki eredményes is tudott lenni.