2023.11.20. 12:00

Kaposfüreden nyert a Somogysárd

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi 15. (záró)fordulójából egyetlen mérkőzés maradt vasárnapra.

A döntetlenkirály Somogysárd a 60. percben szerezte meg a vezetést Kaposfüreden Palkovics Tamás találatával, majd már a ráadás második percében Herzsenyák Áron góljával bebiztosította idegenbeli győzelmét. A helyzet nem változott a bajnoki tabellán: a Somogysárd őrzi a hetedik helyét, míg a Kaposfüred a kilencedik.

Kaposfüred–Somogysárd 0–2 (0–0)
Kaposfüred. Vezette: Mátyás L.

Kaposfüred: Vass J. – Hornyák D., Károli Gy., Sipos A., Farkas T. (Somlai D. 70.), Hermann P. (Csiszár T. 63.), Szántó B., Orsós V., Magyar K., Szulimán M. (Sántha T. 79), Balog A. Edző: Széchenyi Attila.
Somogysárd: Horváth N. – Orbán R. (Pap D. 76.), Páger B., Baranyai D. (Csonka P. 89.), E. Ato (Terestyényi A. 84.), Nagy A., Herzsenyák Á., Halász R. (Kulcsár K. 3.), Grabarics M., Nagy Z., Palkovics T. Edző: Weimann Gábor.
Gólszerzők: Palkovics T. (60.), Herzsenyák Á. (90+2.).

MESTERLÖVÉSZEK

A góllövőlista élmezőnye: 1. Bradics Tamás (Marcali) 17 gól; 2. Bene Zsombor (Balatoni Vasas) 15 gól; 3. Orsós Viktor Márk (Kaposfüred) 14 gól; 4. Németh János Attila (Balatonlelle) 13 gól; 5. Boros Tamás (Csurgó) 12 gól; 6–8. (holtversenyben) Kelemen Kevin (Balatonlelle), Vukan Nikolics (Nagyatád) és Decsi Richárd (Toponár) 11 gól; 9–14. (holtversenyben) Dekanics Márk (Nagyatád), Simon Róbert (Kadarkút), Pető Tamás (Toponár), Palkovics Tamás (Somogysárd), Kálazi Tamás Bence (Balatoni Vasas) és Tompa István (Barcs) 10 gól.

ÍGY FOLYTATJÁK

A tavaszról előrehozott 16. forduló párosítása.
SZOMBAT (kezdés 13 órakor): Nagyatád–Toponár; Öreglak–Balatonlelle; Csurgó–Barcs; Marcali–Somogysárd; Kadarkút–Juta; Nagybajom–Balatoni Vasas.
VASÁRNAP (kezdés 13 órakor): Kaposfüred–Tab; Balatonkeresztúr–Segesd.
A nyitó fordulóból elhalasztott Segesd–Balatonkeresztúr mérkőzést december 3-án, vasárnap 13 órakor pótolják majd.
Az ifjúsági csapatok a nagyok előtt két órával kezdenek.