2023.12.18. 12:59

Alulmaradt a listavezető Fradival szemben a NEKA

A Nemzeti Kézilabda Akadémia U16-os fiúegyüttese hétgólos vereséggel zárta az évet.

Sonline.hu

Fotó: Németh Levente

A listavezető Ferencváros vendégeként lépett pályára a NEKA U16-os fiúcsapata az év utolsó mérkőzésén, amely hétgólos hazai sikerrel zárult. Gazdag Tibor együttese így a tabella negyedik helyén várja a téli szünetet.

Ferencvárosi TC–Nemzeti Kézilabda Akadémia 32–25 (16–9)
Budapest, FTC Népligeti Sporttelep, 50 néző. Vezette: Hajdu, Hársfalvi.
Ferencvárosi TC: Lobitz A., Magyar B. (kapusok) – Császár T. 7, Paczulák D. 6, Tarjányi D. 6 (1), Szabó Á. 4, Vidák M. 4, Bartha M. 2, Baki B. 1, Kiss M. 1, Tóth D. 1, Dányi F., Horváth Á., Krakomperger Á. Vezetőedző: Bari-Nagy Lajos.
NEKA: Barna M., Vermes L. (kapusok) – Ambrus B. 5, Házi I. 5, Lőrincz Á. 4, Solymos L. 3, Ferencz V. 1, Kovács K. 1, Lukács B. 1, Puskás B. 1, Renner Z. 1, Terjék K. 1, Veres A. 1, Záray Z. 1, Ambrus M., Ancsin M. Vezetőedző: Gazdag Tibor.
Kiállítások: 6, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 2/1, illetve 1/0.
A mérkőzés alakulása: 4.p.: 4–0; 10.p.: 8–2; 14.p.: 9–5; 18.p.: 14–5; 24.p.: 14–9; 28.p.: 16–11; 33.p.: 20–15; 36.p.: 24–17; 39.p.: 28–17; 45.p.: 29–22.

Gazdag Tibor: – A mérkőzésen semmilyen szinten nem érdemeltünk győzelmet, az első félidőben elkövetett hibák és fegyelmezetlenségek miatt kialakult a nagyobb különbség és csak futottunk az eredmény után. A hozzáállás is hagy kívánni valót maga után.

Ambrus Bence: – A meccset sajnos nagyon rosszul kezdtük, nem volt benne a levegőben az a tűz, ami eddig megvolt, és ez a kezdés rányomta a bélyegét az egész meccsre. Támadásban rengeteg felesleges technikai hibát vétettünk, amit védelemben sem sikerült mindig kijavítani. Ez sajnos most így sikerült, de januárban kipihenve és lelkesen vágunk neki a tavaszi szezonnak.

Lőrincz Ádám: – Az első félidőt nem kezdtük jól, rengeteg technikai hibát követtünk el mind védekezésben, mind támadásban, így a második félidőt hétgólos hátrányban kezdtük meg, ahol már kevesebb technikai hibánk volt, de nem volt elég, így sajnos pont nélkül maradtunk.