Röplabda

2024.01.17. 22:16

Alulmaradt, de továbbjutott a Fino

Az első három játszma után – miután a másodikat és a harmadikat is a házigazda Fino Kaposvár húzta be – eldőlt a lényegi kérdés, vagyis a továbbjutás, ám végül a mérkőzést a vendég fehérváriak nyerték.

A vendég fehérváriak kezdték jobban a visszavágót, s gyorsan megléptek négy ponttal. A házigazda Fino Kaposvár azonban keményen tapadt az ellenfelére, s 10–9-re – a nyitó játszmában először és egyben utoljára – átvette a vezetést. Ezután ritmust váltott a MÁV Előre SC-Foxconn együttese, s lezárta az első játékrészt. A hazaiaknál Baróti Árpád termelte szokásához híven a pontokat, míg a másik oldalon Christian Janke, Koci Redjo és Pesti Marcell volt a felelős: ők hárman az első szettben összesen 16 pontot szorgoskodtak össze.

A folytatás már szerencsére úgy alakult, ahogy azt a Fino szerette volna. A második és a harmadk játszmában végig a kaposváriak diktálták a tempót, míg a MÁV Előre jobbára csak kapaszkodott somogyi ellenfele után. A második felvonás hőse egyértelműen Baróti Árpád volt, akit láthatóan sikerült alaposan feltüzelni; csak ekkor nyolc pontot gyvártott. A sorsdöntő harmadik játékrészt is a Fino Kaposvár uralta végig, s végül a csapatkapitány Bögöly Gábor bő órányi játék után eldöntötte a továbbjutást.

A negyedik, majd az ötödik játszmában azok kaptak lehetőséget, akik eddig kevesebb időt tölthettek a pályán. Így hazai oldalon pályára került Zarka Márton, Kalmár Ákos és Tóth Gábor, valamint a liberó Bozóki Bencét felváltó, ugyancsak saját nevelésű Eördögh Bálint. Sokáig úgy tűnt, hogy a cserejátékosok befejezik a mérkőzést, lévén a véghajrában két ponttal (23–21) vezettünk. Mégis a székesfehérváriak örülhettek, akik aztán annyira belejöttek, hogy az utolsó, ötödik rövidített játékrészben esélyt sem adtak somogyi ellenfelüknek.

A két csapat párharcát összesítésben 5–4-es szettaránnyal a Fino Kaposvár nyerte, a csapat hívei azonban csalódottak voltak: ők hazai pályán nemcsak a továbbjutást, hanem győzelmet is szerettek volna ünnepelni. Miután a Kecskeméti RC egy nappal korábban a második meccsen is legyőzte 3–1 arányban a Vidux-Szegedi RSE együttesét, így ők lesznek a Fino ellenfelei a Magya Kupa elődöntőjében.

Fino Kaposvár–Székesfehérvári MÁV Előre SC-Foxconn 2–3 (–19, 17, 20, –23, –11)

Kaposvár Aréna, 900 néző. Vezette: Mezőffy Zs., Tillmann Gy.

Fino Kaposvár: Magyar B. (2), Hubicska (11), Novoselov (9), Baróti (18), Bögöly (12), Lescay (14). Csere: Bozóki (liberó), Eördögh (liberó), Quevedo (–), Zarka M. (–), Iván B. (2), Kalmár Á. (1), Tóh G. (4). Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics. Edző: Demeter András György.

Székesfehérvári MÁV Előre SC-Foxconn: Dileo (3), Janke (10), Ambrus B. (4), Pesti (13), Koci (10), Tomanóczy (3). Csere: Takács M. (liberó), Szentesi B. (liberó), Szabó V. (2), Sebestyén M. (8), Boa (7), Fazekas B. (6), Szávai (3), Eke (2). Vezetőedző: Dávid Zoltán.