Kétszer is a válogatott legjobbja volt Bakai Barnabás

Székesfehérváron rendezték meg az MKOSZ Kiválasztó-Képző Program 2009-es fiú korosztályának következő edzőtáborát. Az összetartás során a magyar csapat az edzések mellett, kétszer mérkőzött meg Lengyelország U15-ös válogatottja ellen.

Sonline.hu

A Kaposvári Sportközpont és Sportiskola három játékosa is meghívót kapott: Bakai Barnabás, Dross Máté, valamint Gáspár Benedek, aki sajnos sérülése miatt nem tudott részt venni a táborban.

Az első találkozón a lengyelek nagy fölényben kosárlabdáztak az első három felvonásban. Hatan is elértek legalább 14 VAL-t a vendégek közül, és erre, a jelentősen jobb duplaszázalékra (16/42, 38%–24/36, 67%), a több büntetőre (14/21–20/32) és a 43–36-ra megnyert lepattanózásra alapozva közel 30 ponttal győztek (73–101). A mieinktől egyedül a kaposvári Bakai Barnabás (10 pont, 8 pattanó, 14 VAL) jutott el minimum 9 VAL-ig, aki így a magyar csapat legjobbjának bizonyult. Dross Máté sem tétlenkedett 13 perc alatt, 10 pont mellett, kiosztott 1 gólpasszt és volt még 3 kiharcolt faultja, amivel 7 VAL-al zárta a találkozót.

Másnap nagyon másképp alakult a mérkőzés. Ferenczi Tamás gárdája gyorsan nagyobb előnybe került, és minden felvonást megnyerve több mint 20 ponttal verte ellenfelét (61–84). Ezen a találkozón az eladott labdáknál (34–25) és a gólpasszokban (13–22) mutatkozott a legnagyobb differencia. Bakai Barnabás ezúttal nem csak a magyar csapat legjobbja volt, hanem az egész mezőnyé (13 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz, 25 VAL), de felnőtt mellé Pálmai Márton (18 pont, 4 pattanó, 21 VAL) és Papp Gergely (16 pont, 15 VAL) is, míg a túloldalon ezúttal egyetlen játékos jutott 10 VAL fölé. Dross Máté 19 lejátszott perce alatt 5 pontot, 3 lepattanót és 3 gólpasszt jegyzett, ismét 7 VAL-os értéket összehozva.