röplabda

2018.01.21. 19:29

Ászokat szórt és blokkokat osztogatott Nagy József

Hozta a kötelezőt a 18-szoros bajnok és 18-szoros Magyar Kupa-győztes Fino-Kaposvár társulata; játszmaveszteség nélkül tudták le alig egy óra alatt a Szolnoki Röplabda Akadémia elleni hazai bajnoki fellépésüket.

Jól kezdett a házigazda Fino-Kaposvár (5–0), hogy aztán a rontásaival magára húzza a Szolnokot (5–3). Bár a folytatásban is mindkét csapat játékát sok hiba és nyitásrontás tarkította, mégis egyre jobban ellépett ellenfelétől a kaposvári együttes – különösen a bolgár légiós Galin Nikolov megoldásai arattak sikert a lelátón –, s végül ellentmondást nem tűrően húzták be a nyitójátszmát.

A második játékrészben döcögött a szekér, így aztán Demeter György kénytelen volt magához rendelni a játékosait (12–16). A mester szavai jó hatással voltak az együttesre. Nagy József három ásszal is azon melegében megkínálta az ellent, majd csak úgy a mihez tartás végett több látványos takarót is kiosztott a hálónál, s máris a házigazda kaposváriaknál volt az előny. Ekkor láthattuk a mérkőzés legszebb és egyben leghosszabb labdamenetét is. Az embernek már-már az volt az érzése a nézőtéren, hogy soha nem fog leesni az a fránya labda. Egy alkalommal ifjabb Nagy Péter például labdarúgókat meghazudtolva lábbal mentett, végül pedig Bögöly Gábor zárta le a párviadalt.

A harmadik játékrész is nyögvenyelősen indult, majd nekidurálta magát a kaposvári egylet, a csereként érkezett Horváth Kristóf pedig pontot tett az egy híján egy órán át tartó mérkőzés végére.

Folytatás a hétvégén, szintén vasárnap 16 órakor Székesfehérváron az újonc MÁV Előre SC ellen.

Fino-Kaposvár–Szolnoki Röplabda Akadémia 3–0 (14, 22, 17)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 250 néző. V.: Mezőffy, Nagy L.

Fino-Kaposvár: Keen (4), Nikolov (9), Nagy J. (14), ifjabb Nagy P. (14), Bögöly (6), Vajda T. (–). Csere: Pápai P. (liberó), Szabó Bence (–), Kalmár Á. (–), Kulcsár A. (3), Horváth K. (1). Vezetőedző: Demeter György.

Szolnoki Röplabda Akadémia: Guzmics (–), Fülöp P. (4), Varga Z. (2), Gönczi (9), Tamasi (2), Kohlmann (2). Csere: Farkas R. (liberó), Szabó P. (liberó), Tóth G. (7), Tóth I. (–), Zsalakovics (–). Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

A mérkőzés alakulása.

1. játszma: 5–0, 5–3, 10–5, 15–11, 20–12, 25–14 (17 perc).

2. játszma: 3–5, 8–8, 8–10, 8–12, 12–16, 18–16, 20–17, 24–20, 24–22, 25–22 (22 perc).

3. játszma: 5–3, 10–8, 14–15, 20–16, 25–17 (20 perc).

Demeter György: – Azzal a céllal léptünk pályára, hogy a Pénzügyőr elleni lendületet hazai pályán a Szolnok ellen is folytassuk. A második játszma volt csak szoros, de ott sem forgott veszélyben a szett győzelmünk, míg az első és a harmadik felvonással nem volt gond.

Gulyás Ferenc: – Nem a Fino-Kaposvár és a Vegyész RC Kazincbarcika a mi ellenfelünk. A nyitójátszmában „elakadtunk”, akárcsak a harmadik játékrészben 20–16-nál. Annak viszont örülök, hogy a második szettben méltó ellenfelei tudtunk lenni a (rekord)bajnok kaposváriaknak.