röplabda

2018.02.22. 20:28

Gyorsan elrendezte a Barcika a továbbjutás sorsát

A továbbjutás két, míg a 102 percig tartó mérkőzés sorsa négy játszma alapján dőlt el Kazincbarcikán, ám egyiket sem a Fino-Kaposvár csapata nyerte.

A több mint fél órán át tartó nyitójátszmában rendre a házigazda Vegyész RC Kazincbarcika vezetett 3–4 ponttal, ám a Fino-Kaposvár alakulata utolérte ellenfelét. Ez a jelek szerint fel is őrölte az erejüket, lévén 23–23 után már csak a házigazdák tudtak ponto(ka)t szerezni. A folytatásban aztán nem ismert irgalmat a Vegyész, amely – miután egy hete a somogyi megyeszékhelyen három felvonásos találkozón diadalmaskodott – ebben a játékrészben egyre csak növelve az előnyét gyorsan elrendezte a tovább jutást.

Ezután egy „új” meccs kezdődött Kazincbarcikán azzal az apró szépséghibával, hogy az égvilágon semmi tétje nem volt. A harmadik szettet a kaposváriak húzták be – a hazaiak három szettlabdát hárítottak –, míg a negyedik, utolsó játékrészben a Vegyész győzelemre váltotta a második játszma- és egyben mérkőzéslabdáját.

A március 17-én Érden esedékes Magyar Kupa fináléjában a 11 év elteltével ismét döntőbe jutott Vegyész RC Kazincbarcika a HÉP-Kecskeméti RC alakulatával csap majd össze, míg a Fino-Kaposvár együttesét – tavalyhoz hasonlóan – a bronzmeccsen szólítják pályára az ellen a Bp. Pénzügyőr SE ellen, amely tavaly a bajnokságban és a kupában is döntőt játszhatott.

A sikertelenül megvívott Magyar Kupa-elődöntő után ismét bajnoki(k)ra vált a Demeter-egylet. A hétvégén, vasárnap 16 órakor Sümegen lépnek fel, rá egy hétre pedig újra láthatjuk majd Kaposváron a továbbra is veretlenül menetelő Vegyész RC Kazincbarcikát; ezzel az összecsapással zárul a bajnoki alapszakasz.

Vegyész RC Kazincbarcika–Fino-Kaposvár 3–1 (23, 14, –20, 24)

Kazincbarcika, Don Bosco Sportközpont. V.: Bátkai-Katona, Halász E.

Vegyész RC Kazincbarcika: Páez (3), Milev (11), Banai (7), Szabó D. (18), Mészáros D. (12), Juhász P. (9). Csere: Gebhardt Á. (liberó), Dudás T. (liberó), Gebhardt N. (2), Toronyai (–), Árva (–). Vezetőedző: Daniel Oravec.

Fino-Kaposvár: Keen (3), Nikolov (13), Nagy J. (5), Kalmár Á. (18), Horváth K. (–), Vajda T. (3). Csere: Pápai P. (liberó), Kiss M. (liberó), Bögöly (12), Kulcsár A. (–). Vezetőedző: Demeter György.