röplabda

2018.02.19. 23:37

Hatalmas csata után az ötödik játszma döntött

Magabiztosan kezdte a Fino-Kaposvár a rangadót, de a vendég kecskemétiek egyenlítettek, ám a kereken két órán át tartó öt játszmás ütközet végén a házigazdák ünnepelhettek.

Meggyőzően és lehengerlően kezdte a házigazda Fino-Kaposvár alakulata a HÉP-Kecskeméti RC elleni hétfő esti tv-s meccset. Elképesztő adok-kapok volt a pályán, ám a hazai előny egyre csak nőtt. A játék képe alapján a vendégek voltak az idegesebbek, akik a nyitójátszmában 11 ponttal ajándékozták meg kaposvári ellenfelüket, s ebből hat nyitásrontás volt. Ugyanakkor a Fino karmestere, Keen Cameron csak ebben a felvonásban három ásszal kínálta meg az ellent. Akár nagyobb is lehetett volna a különbség, ám a vendégek öt szettlabdát is hárítottak. Más kérdés, hogy a játszmanyeréstől így is nagyon távol álltak.

Sokáig úgy tűnt, hogy a második szettet is magabiztosan húzza be a Fino-Kaposvár – Nagy József egymás után három ászt is „hintett” –, ám a vége szoros lett. Aztán jött Keen Cameron, s két remek ászával lezárta ezt a játékrészt.

A harmadik játszma első pontját ugyan a bolgár légiós Galin Nikolov jegyezte, ám ezután megtorpantak a hazaiak. A Kecskemét ekkor villámgyorsan ellépett öt ponttal, s a megnyugtató előnyüket egészen a szett végéig őrizték. Különösen Kovács Zoltán és Krupánszki Olivér jeleskedett, akik ketten együtt csak ebben a felvonásban 13 pontot szorgoskodtak össze.

A folytatásban Kalmár Ákost Bögöly Gábor váltotta, majd Galin Nikolov kapott piros lapot – a Kecskemét pedig így (ajándék)pontot –, miután nagyon nem értett egyet a spori ítéletével. A hajrában fej-fej mellett haladt a két társaság, ám a vége ismét a kecskemétieké volt, így több mint másfél órás öldöklő csata után minden kezdődhetett elölről.

Az ötödik, utolsó rövidített játszma Nagy Józsefé volt, akit egyszerűen nem lehetett tartani. A Fino kezdett jobban, ám a két csapat már úgy cserélt térfelet, hogy a kecskemétiek tartottak előrébb két egységgel. A házigazda kaposváriak gyorsan egyenlítettek, s innentől kezdve már ők diktálták a tempót, a kereken két órás csata végét pedig már a túlórában Nagy József foghatatlan ásza jelentette. Neki ez volt a negyedik, míg Keen Cameron nyolcig jutott a rangadó végére.

A tisztesség úgy diktálja, hogy külön is említsük meg a HÉP-Kecskeméti RC egykoron Kaposváron szerepelt kiválóságait. Kovács Zoltán a mezőny legponterősebb játékosa volt, s Dávid Zoltán is a liberó Deák Márkkal együtt csapata legjobbjai közé tartozott; a szurkolók vastapsa nekik is járt.

Fino-Kaposvár–HÉP-Kecskeméti RC 3–2 (20, 21, –18, –21, 14)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 400 néző. V.: Adler, Mezei Z.

Fino-Kaposvár: Keen (13), Nikolov (15), Nagy J. (17), Kalmár Á. (8), Horváth K. (8), Vajda T. (8). Csere: Pápai P. (liberó), Bögöly (4). Vezetőedző: Demeter György.

HÉP-Kecskeméti RC: Török R. (3), Krupánszki (15), Szabó M. (11), Kovács Z. (21), Dávid Z. (16), Gacs (5). Csere: Deák M. (liberó), Török Sz. (–). Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

A mérkőzés alakulása.

1. játszma: 5–3, 10–6, 15–8, 20–12, 24–15, 25–20 (25 perc).

2. játszma: 5–3, 10–4, 15–9, 16–14, 20–17, 21–20, 22–21, 25–21 (22 perc).

3. játszma: 1–0, 1–6, 5–10, 9–15, 15–20, 18–25 (19 perc).

4. játszma: 0–3, 2–5, 5–10, 8–10, 13–15, 16–16, 18–20, 20–20, 21–21, 21–25 (27 perc).

Demeter György: – Az első két játszmában a kecskemétiek feszülten játszottak, utána viszont mi idegeskedtünk. A végjátékban egyenlő erők küzdelmében a szerencse (is) döntött.

Szasa Nedeljkovics: – Az első két játékrészben a labdáink rendre elakadtak az alacsony mennyezetben, amihez nem vagyunk hozzászokva, így aztán sokat hibáztunk. A harmadik szettől kezdve nyújtottuk azt a pályán, amit valójában tudtunk.