2017.04.28. 19:58

Az elmúlt kilenc év legjobb eredménye

A hetedik helyen zárta a bajnoki pontvadászatot az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem csapata, miután Gödöllőn is simán nyertek.

Fenyő Gábor

A nyitójátszmában az újra szoknyát húzott kaposvári együttes tagjai négy pontos hátrányt dolgoztak le, majd a végjátékban bebiztosították a szettgyőzelmet. Szívós Ildikó remekül nyitott, s mindig volt egy olyan játékos, aki csapata élére állt.

A második felvonásban aztán már nem tudott kijönni a 20-ból az egykoron sokkal szebb napokat is megélt házigazda Penta-Gödöllői RC. Az újabb szettgyőzelemben oroszlánrészt vállalt a vendég kaposvári együttes csapatkapitánya, Sitkey Mariann, aki a hajrában egymás után négy pontot szerzett.
A harmadik játékrészt feladták a hazaiak. A második technikai szünetnél már kerek 10 ponttal (6–16) járt előrébb a motivált, a győzelmet jobban akaró 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem társulata, s a tekintélyes különbség még tovább nőtt a végére.
Az egyik fél két győzelméig tartó párharcot magabiztosan, játszmaveszteség nélkül nyerte az 1. MCM-Diamant, amely hetedik helyével az elmúlt kilenc év legjobb eredményét érte el. A csúcsévjárat 2008 volt, amikor a klub az ötödik helyen zárta a bajnoki pontvadászatot.

Penta-Gödöllői RC–1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 0–3 (–22, –19, –13)
Gödöllő, 200 néző. V.: Éva T., Ujházi.

Penta-Gödöllői RC: Kötél Zs. (2), Nagy K. (6), Czina (4), Nagy Zs. (1), Radomszki (11), Széles P. (5). Csere: Kovács A. (liberó), Nagy A. (–), Tóth-Bagi (–). Vezetőedző: Borkovits Zoltán.
1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem: Bagyinka (4), Araujo (12), Szívós I. (10), Horváth A. (1), Kanizsai (10), Sitkey (8). Csere: Csitári V. (liberó), Korniss (5), Héri (–), Mészáros Zs. (–), Kocsi (–). Vezetőedző: Zarka Péter.