TEKE SZUPERLIGA

2019.09.24. 13:55

Kiütötte ellenfelét a Kaposvári TK

A bajnoki címvédő Szegedi TE csapatától szenvedett vereséget a Közutasok Kaposvári TK a férfiteke szuperliga negyedik fordulójában, a nőknél a Balatoni Vasas a Rákoshegyi VSE II. otthonában nyert.

Molnár Gábor

Fotó: NemA

A bajnoki címvédő Szegedi TE csapatát fogadta a Közutasok Kaposvári TK a férfiteke szuperliga negyedik fordulójában. A mérkőzés esélyese a vendégegyüttes volt, igaz két évvel ezelőtt a kaposváriak óriási meglepetésre döntetlent harcoltak ki, mely akkor jelentősen befolyásolta a bajnoki aranyérem sorsát.

Az első sorban Kálny Krisztián izgalmas párharcot vívott a sokszoros válogatott Karsai Lászlóval, utóbbi ugyan nyert tíz fával, de a szettpontok tekintetében a hazai játékos végzett jobban, megszerezve így a csapatpontot. A másik párban Wagner Mihálynak esélye sem volt Danóczy Richárd ellen, aki ezzel kiegyenlítette a pontok állását. A szegediek ötvenhét fás előnyt szereztek.

A második sorban Kis Richárdnak sem volt esélye, ötvenöt fával kapott ki Brancsek Jánostól, míg Nagy Gergő remek kezdés után ugyan visszaesett, de a pontszerzés itt is meglett a hazaiaknak, tehát továbbra is döntetlen volt a pontok állása, viszont a szegedi előny már hetvenegy fa volt.

Ezzel el is lőtték összes puskaporukat a Közutasok tekézői, a záró párban nagyon sima vendéggyőzelmek születtek, mellyel kialakult a 6–2-es vendéggyőzelem.

A következő hétvégén Nyíregyházára utaznak a Közutasok Kaposvári TK sportolói.

Közutasok Kaposvári TK–Szegedi TE 2–6 (3258–3468)

Eredmények: Kálny Krisztián 592–Karsai László 602; Wagner Mihály 512–Danóczy Richárd 559; Kis Richárd 535–Brancsek János 590; Nagy Gergő 569–Loncsárevity Adrián 528; Tóth Norman 516–Kiss Norbert 598; Németh Tibor 534–Rácz Róbert 591.

A női teke szuperliga negyedik fordulójában a Rákoshegyi VSE II. otthonába látogatott a Balatoni Vasas.

Rákoshegyi VSE II.–Balatoni Vasas SE 1–7 (3011–3294)

Eredmények: Bugáné Fenyvesi Lívia 564–Csomai Rita (Baracsi Ágnes) 540; Kis Horváth Luca 520–Török Barbara 549; Berki Zita 519–Rubinszki Rita 573; Csorba Enikő 478–Jezsoviczki Anna 533; Földváriné Kürthy Krisztina (Kálmánné Baracskai Ildikó) 430–Sághy Valéria 536; Krémerné Kucsma Mária 500–Dallosné Takács Anita 563.

A nőknél és az uraknál is a Zalaegerszeg egylete vezet

Mindkét somogyi egylet ificsapata kikapott.

Az ifjúsági mérkőzése(ke)n: Közutasok Kaposvári TK–Szegedi TE 0–4 (1012–1137)

Eredmények: Fajtai Bálint 488–Karsai Dániel 548; Fajtai Arnold 524–Lévai Gergő 589.

Rákoshegyi VSE II.–Balatoni Vasas SE 4–0 (1016–946). Eredmények: Juhász Gréta 537–Bázsa Viktória 489; Pap Hajnalka 479–Fórián Kitti 457.

A férfibajnokság állása a negyedik forduló után: 1. Zalaegerszegi Teke Klub 8 pont, 2. Szegedi TE 8 pont, 3. Ferencvárosi Torna Club 8 pont, 4. Répcelaki SE 6 pont, 5. Győr-Szol TC 4 pont, 6. Közutasok Kaposvári Teke Klub 2 pont, 7. Thermalpark-Szentgotthárdi VSE 2 pont, 8. Szolnoki MÁV SE 2 pont, 9. Kazincbarcikai VTSE 2 pont, 10. Nyíregyházi Teke Klub 2 pont, 11. Ajka Kristály SE 0 pont, 12. KÖFÉM SC 0 pont.

A női bajnokság állása a negyedik forduló után: 1. ZTE-ZÁÉV TK 8 pont, 2. Rákoshegyi VSE I. 7 pont, 3. Ferencvárosi TC 6 pont, 4. Balatoni Vasas SE 6 pont, 5. Ipartechnika Győr SE 6 pont, 6. BKV Előre SC 3 pont, 7. Szentesi TE 2 pont, 8. Rákoshegyi VSE II. 2 pont, 9. Tatabányai SC 0 pont, 10. Bátonyterenyei TK-Viktória 0 pont.