Vb-selejtező

2018.06.12. 22:40

A magyar női fociválogatott kikapott Dániában

A mérkőzés végeredménye 5-1 lett a világbajnoki selejtezősorozat keddi összecsapásán.

Markó Edina szövetségi kapitány csapata Jakabfi Zsanett góljával szerzett vezetést a 24. percben, és előnyét az első félidő hajrájáig megőrizte. A házigazdák Nadia Nadim három perc alatt szerzett duplájával még a szünet előtt fordítottak, majd a második játékrészben újabb találatokkal biztosították be győzelmüket.

Eredmény:

Női vb-selejtező, 4-es csoport:

Dánia – Magyarország 5-1 (2-1)

Gólszerzők: Nadim (44., 45+1.), Boye Sörensen (47.), T. Nielsen (57.), Harder (94.), illetve Jakabfi (24.)

• Horvátország 2/7
  • A hét európai csoport győztese közvetlenül kijut a jövő évi franciaországi vb-re, a négy legjobb második pedig pótselejtezőt játszik. A selejtezősorozatot a magyarok szeptember 4-én Ukrajnában zárják.