2020.11.05. 10:05

A legjobb nyolc között a Diamant a kupában

Bekerült a legjobb nyolc közé az MCM Diamant Kaposvár együttese.

Sonline

Kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc csapat közé a női röplabda Magyar Kupában az Extraligában szereplő 1. MCM-Diamant Kaposvár együttese, miután a hazai pályán aratott 3–0 arányú siker után idegenben 3–1-re nyert az NB I.-es Székesfehérvári MÁV Előre gárdája ellen. A negyeddöntőben nagy rangadó vár a somogyi lányokra, hiszen a címvédő Vasas Óbuda lesz majd az ellenfelük.

Székesfehérvári MÁV Előre–1. MCM-Diamant Kaposvár

1–3 (-18, -22, 21, -18)

Székesfehérvár, 50 néző. V.: Szarka, Szél.

1. MCM-Diamant Kaposvár: Djurics (10), Király-Tálas (3), Matics (12), Kump (3), Helics (17), Kliszura (17). Csere: Szpin, Hegyi (liberók), Kalmár (-), Szűcs (4), Szedmák (4), Bodovics (6). Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

A mérkőzés alakulása: 1. szett: 2–3, 3–8, 8–13, 14–20, 17–24. 2. szett: 2–1, 6–12, 14–14, 17–20, 21–24. 3. szett: 2–2, 6–4, 11–10, 24–21. 4. szett: 3–5, 8–8, 11–12, 14–19, 16–23.

A kaposváriak már az első mérkőzésen sokat tettek azért, hogy nyugodt legyen a visszavágó, de biztos, ami biztos alapon Fehérváron is bekezdtek, és előbb biztosan hozták az első, majd a második szettet is. A harmadik játszmában többször is porszem került a gépezetbe, amit kihasznált az ellenfél, a negyedik játékrészre aztán újból helyreállt a rend. A Diamant 93 perc alatt biztosította be sikerét, és kettős győzelemmel lépett tovább a negyeddöntőbe. A két szerb klasszis, Sara Kliszura és Adela Helics 17-17 pontig jutott. A lányokra a következő körben a címvédő Vasas vár, a párharc mindkét összecsapását decemberben rendezik majd meg a tervek szerint.

Farkas Mihály: – Úgy alakult a sorsunk, hogy a mérkőzések az edzések. Az elején még nagyon tiszteltük a Kaposvárt, majd, amikor ez elmúlt, elkezdtünk játszani és az már nagyon tetszett – értékelt a fehervarvolley.hu-n a hazaiak edzője. Sasa Nedjelkovic barátomnak sok sikert kívánok a kupában és a bajnokságban is.

Sasa Nedjelkovic: – 2–0 után, amikor matematikailag már továbbjutottunk, felszabadulttá váltunk és más dinamikával játszottunk a harmadik és negyedik szettben. Az utolsóban oda kellett tenni magunkat, hogy megnyerjük a meccset.