labdarúgás

2021.04.06. 07:34

Szárnyal a Balatonszabadi

Három ponttal tért haza a Fonyód otthonából a Kaposfői KISKE a Somogy megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság huszadik fordulójában.

Molnár Gábor

Feltámadt a sokáig sereghajtó Kaposfői KISKE, mely az utóbbi három fordulóban összesen hét pontot szorgoskodott össze. Előbb legyőzték a Zamárdit, majd döntetlent játszottak a sokkal esélyesebbnek tartott, ám az utóbbi időben tartalékosan pályára lépett Böhönyével, ezúttal pedig a Fonyód otthonában diadalmaskodtak Springmann Ferenc 68. percben szerzett találatával.

A Balatonföldvár hazai pályán 1–1-et játszott a Kaposmérővel, míg a Zamárdi 3–1-re verte a vendég öreglaki együttest. A hazaiknál Berki Péter alaposan kivette a részét a diadalból, hiszen klasszikus mesterhármast lőtt.

A forduló rangadóján a sok sérülttel bajlódó Böhönye az utóbbi hetekben kirobbanó formának örvendő Balatonberényt látta vendégül. A vendégek Kiss Péter büntetőjével, melyet kezezés miatt ítélt meg a játékvezető, szerezték meg a vezetést, a folytatásban azonban már az történt a pályán, amit a hazaiak akartak. A tizenegyes után négy perccel Ruzsics Dániel talált be, majd az első félidőben még Sipos Attila is betalált. A fordulás után Garai Ferenc növelte két gólra a böhönyeiek vezetését, de ezzel még nem volt vége, hiszen két perccel a rendes játékidő vége előtt Hajdu Imre is bevette Konkoly András kapuját.

A tizennegyedik Kiskorpád a kilencedik helyezett Karádot fogadta. Az első játékrész nem hozott találatot, a másodikban viszont három is esett. S mivel a vendégek lőttek kettőt, így három bajnoki ponttal térhettek haza. A Balatonszabadi zsinórban négyre növelte a megnyert meccseinek számát, miután a Lengyeltóti otthonában is diadalt aratott. A vendégeknél Fenyvesi Márk kettőt vágott, ez a siker azt jelentette, hogy már a második helyen áll a bajnoki tabellán Horváth Tamás együttese.

A Mezőcsokonya–Berzence és a Somogyvár–Balatonszemes összecsapás is elmaradt.

A 20. forduló eredményei:

Balatonföldvár–Kaposmérő 1–1 (0–1)

Balatonföldvár, zárt kapuk mögött. V.: Hegyi.

Balatonföldvár: Szabó P. – Schmidt G. (Rusvai Gy. a szünetben), Bocsev B., Porédos F., Kadlicskó G., Kurdi P., Nieselberger Á. (Kovács R. a 78. percben), Rusvai L., Óvári A., Tóth D. (Illés K. a 90. percben), Nagy J. (Lakosa J. a 86. percben). Vezetőedző: Farkas Zoltán.

Kaposmérő: Hegedűs I. – Szabó L. (Prukner Á. a 32. percben), Fajtai R., Niklai Á., Bartos J., Mércse D., Szira M., Franzi R., Horváth K., Horváth M., Nagy K. Vezetőedző: Novák László.

Gólszerzők: Tóth D. az 51. percben (11-esből), illetve Bartos J. a 44. percben.

Az ifjúsági mérkőzés elmaradt.

Fonyód–Kaposfő 0–1 (0–0)

Fonyód, zárt kapuk mögött. V.: Meggyesi T.

Fonyód: Varga B. – Valkó D., Babina G., Geiszt T., Bérczi D., Varga D., Falka M. (Samu B. a szünetben), Jóna Z. (Kristóf Gy. a 60. percben), Tompa I., Valkó T, Németh P. (Baranyai D. a 73. percben). Vezetőedző: Baranyai Dávid.

Kaposfő: Sulcz R. – Gyenesei Z., Molnár M., Ivusza P., Teberi A., Vajda T., Pencz V., Tábori G., Szilvai T., Szaka Zs. (Herbel T. a 87. percben), Springmann F. (Ghosh L. D. a 81. percben). Vezetőedző: Szilvai Tamás.

Gólszerző: Springmann F. a 68. percben.

Zamárdi–Öreglaki Medosz SE 3–1 (1–1)

Zamárdi, zárt kapuk mögött. V.: Balikó.

Zamárdi: Tóth P. – Venczli L., Olasz B., Hodola T., Diószegi T. (Hubert N. a 67. percben), Barta D. (Szentmártoni L. a szünetben), Berki P., Huszár T. (Bauer A. a 77. percben), Papp R., Horváth G., Garamvölgyi Z. Vezetőedző: Kiss Ákos.

Öreglaki Medosz SE: Bene D. – Fazekas K., Virágh Krisztián László, Kollár M. (Csonka J. a 68. percben), Varga E., Kovács T., Izsó A., Virágh krisztián, Virágh P., Virágh L., Pintér J. Vezetőedző: ifjabb Kovács Károly.

Gólszerzők: Berki P. 3 ( a 4. percben, a 68. percben és a 74. percben), illetve Pintér J. a 42. percben (11-esből).

Böhönye–Balatonberény 4–1 (2–1)

Böhönye, zárt kapuk mögött. V.: Tieger.

Böhönye: Gyurkó G. – Banicz R., Banicz K. (Göbölös B. a 86. percben), Sipos A., Garai F., Mózes G. (Pór Z. a 70. percben), Komáromi M., Garai B., Hajdu I., Kocsis Z., Ruzsics D. Vezetőedző: Szován János.

Balatonberény: Konkoly A. – Szép M., Nyári T., Bakos Z. (Szép J. a 67. percben), Mezőfi J. (Kővári G. a 60. percben), Karancz K. (Tóth Cs. a 78. percben), Wolf B., Kiss P., Gazda G., Tóth J. (Vörös B. a 60. percben), Fenusz T. (Sárközi Zs. a 78. percben) Vezetőedző: Elek István.

Gólszerzők: Ruzsics D. a 25. percben, Sipos A. a 39. percben, Garai F. az 54. percben, Hajdu I. a 88. percben, illetve Kiss P. a 21. percben (11-esből).

Az ifjúsági mérkőzésen: Böhönye–Balatonberény 2–2.

Kiskorpád–Karád 1–2 (0–0)

Kiskorpád, zárt kapuk mögött. V.: Golubics.

Kiskorpád: Liska J. – Blinczki Á., Kovács B., Erdei F., Nagy K., Hortobágyi B., Blinczki D., Héjjas A., Sznopek B., Szerencsés B., Szkulszki B. (Nagy I. a 70. percben). Vezetőedző: Récsei János.

Karád SC: Gróf N. – Szűcs J., Balása M., Fábri Á., Kreka B., Balása E., Strángli P., Komáromi B., Torma G., Vahandt Gy., Orosz R. Vezetőedző: Torma Zsolt.

Gólszerzők: Nagy I. a 79. percben, illetve Balása E. at 53. percben, Kreka B. a 72. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Kiskorpád–Karád 10–2.

Lengyeltóti–Balatonszabadi 0–2 (0–1)

Lengyeltóti, zárt kapuk mögött. V.: Babos.

Lengyeltóti: Izsák A. – Drubi G., Lengyeltóti T., Virág L. (Horváth M. a szünetben), Sipos T. (Bene M. a 22. percben), Bándi A., Ujváry E., Piukovics K. (Lábodi V. a 67. percben), Németh R., Szekeres G. (Geiszt P. a 32. percben), Rack R. Vezetőedző: Sipos Zoltán.

Balatonszabadi: Németh A. – Jónás P., Horváth M. (Justyák J. a 67. percben), Fenyvesi M., Princz G. (Horváth T. a 67. percben), Krisztin B., Kiss E., Keszler Á., Csapó B., Wéber B., Késmárki T. Vezetőedző: Horváth Tamás.

Gólszerzők: Fenyvesi M. 2 (a 4. percben és a 77. percben).